CHAT archív: 2015/Listopad/27


CHAT On-Line


19:09:32 Sokol2: Grand Vitara 99 r.v. 63 kw, 2.0 td

19:07:01 MilanT: Sokol2: Ještě jsi nám neprozradil co je to za stroj a na co to jezdí. Pokud na benzín a máš bílý kouř, tak máš vodu ve spalovacím prostoru. Takže prasklé těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava motoru.

19:02:20 Sokol2: Jinak z nádobky cítim jenom ten fridex...

18:55:44 Sokol2: je pravda, že když vychladne motor, tak zakouřim půlku okolí, kouř je bílej. A kapalina je čistá bez oleje. Spotřeba je klasicky 7-8l ...

18:52:39 Sokol2: Za ten měsíc může bejt nevim... cca. 2000km ? :) na olejový víčko sem díval, jenom od oleje..

18:46:10 MilanT: Sokol2: Na to víčko se podívej nejdřív. Pak bych zkontroloval všechny hadice s chladící kapalinou. Můžou být zpuchřelý a popraskaný a během jízdy z těch malých prasklin může stříkat voda, která se odpaří a po zastavení a vystydnutí kapaliny nezjistíš pod autem louže. Mně takhle tekl chladič. Příčka pod chladičem byla mokrá, ale na zem nespadla ani kapka. Taky zkontroluj, jestli ti neteče topení a koberec u spolujezdcenení mokrý. Pak vysleduj, jestli ti auto nadměrně a nezvykle kouří z výfuku. Není chladící kapalina znečištěna olejem? Není cítít po zplodinách? Nevěřím, že ti ta voda teče do nádrže a ty máš spotřebu paliva nula litrů na měsíc.

17:52:13 jaski: Zvláštní měřit spotřebu oleje na měsíce... Asi bude rozdíl pokud to žere 1l, když najezdíš 100km nebo 20000km zaten měsíc. Co se týče kapaliny, tak na olejový víčko jsi se díval?

17:39:17 Sokol2: Zdravim, mám nemalý dotaz. Před časem jsem zjistil, že Sůzí žere celkem dost oleje, vychází to cca. za 1 měsíc/ +/- 0,5 l - 1l. Dočetl jsem se tu, že je to zcela normální, když žerou takýto množství oleje, neřešil jsem to. Ovšem včera jsem zjistil další perličku a to , že mi to začalo žrát i chladící kapalinu. Ale v celkem nehorázným množství. Bál jsem jsem, aby to nebylo prasklý těsnění pod hlavou. Avšak včera jsem dolil kompletně prázdnou nádobku na max. odjel jsem cca. 3 km, dneska jsem to nastartoval, stejná cesta. Ubylo cca. 100 ml. Pod auto jsem dal papírovou desku, abych případně zjistil, jestli to odněkaď neteče. Pod autem mimochodem nebyla ani kapička celej den. Ale perlička, po 8 h stání na rovině, nenastartování motoru, to dokázalo sežrat další litr kapaliny. Byl by někdo tak ochotnej a nadhodil nějakej nápad, dolejvat denně fridex mi příjde dost drahý. :)