CHAT archív: 2016/Srpen/04


CHAT On-Line


22:21:25 MilanT: Poolis: Chtělo by to víc informací, jestli máš i jiný přerušovač, dej sem schéma zapojení, odkaz na ty blinkry...a snad něco vymyslíme. A taky proč dáváš LED blinkry? Tam žádná úspora energie nebude, líp to nesvítí, nebliká...

21:56:20 MilanT: Mirekdoda:ono to nebude jen o odporu, ale i o tom, že klasická žárovka se okamžitě nerozsvítí a nezhasne jako LEDka. Proto klasická žárovka působí dojmem, že bliká pomaleji a líněji díky tomu dosvitu. Dneska mi to nějak nemyslí, ale u motorkářů jsem možná našel problém ohledně toho usměrňovače. Respektive se jedná o diodovou výhybku, která zabrání aby se přes jedinou kontrolku blinkrů aktivovaly všechny 4 blinkry - http://www.motorkari.cz/tema/?t=153823. Mrkni na to. Díky.

19:41:03 Mirekdoda: poolis: vlákno obyčejné žárovky vykazuje při žhavení určitý odpor, se kterým přerušovač umí přerušovat v určitém rytmu. To mu led blinkry neumí zajistit a proto bliká v tempu jiném. Tak se do okruhu vkládá dodatečný odpor. Já pořád nerozumím, proč pořád mluvíš o nějakém usměrňovači. Napětí v elektrické síti tvé motorky je přece stejnosměrné.

17:35:57 poolis: chtel bych ho tam dat ma na sobe dva navleky na konektory musi to byt jednoduche ale nevim kam to pripojit poradi te?

17:33:18 poolis: koupil jsem led blinkry dal jsem je tam a u toho byl usmernovac zrejme na to aby ledky behali stejne rychle jako obyc ted ty ledky blikaj rychleji slysel jsem bez usmernovace ty ledky muzou odejit co myslis?

17:24:00 Mirekdoda: poolis: promiň, možná jsem tě špatně pochopil, ale ty máš na motorce střídavé napětí?

17:13:00 poolis: poradi mi nekdo jak zapojit usmernovac na led blinkry na suzuki gsf bandit r.v.2001?