Články


Autoleštička - šikovný pomocník nebo zbytečnost?

2006-08-26 Přečteno: 18 783x


Autoleštička - šikovný pomocník nebo zbytečnost?.

Mám rád naleštěná auta a proto se snažím mít i své auto vyleštěno k dokonalosti (značně omezujícím faktorem je stáří laku). Mnohdy strávím touto činností i celý víkend (exteriér + interiér) Možná právě proto ve mě dlouho hlodal pomyslný červík a já stále uvažoval nad pořízením autoleštičky. Značkové výrobky ale nejsou právě levné a tak jsem dlouho váhal, zda se tato investice vůbec vyplatí. Nakonec jsem zakoupil jakýsi neznačkový výrobek v supermarketu a tady je moje osobní zkušenost.

Po umytí auta a následném vysušení jsem nasadil na leštičku kotouč na nanášení leštěnky. Leštička začala leštěnku krásně roztírat a tvořila na autě pravidelnou jakoby hedvábnou, vrstvu. Velmi mě potěšilo, že když jsem se potřeboval vrátit na již usychající místa, tak leštička zasychající (nebo už zaschlou) vrstvu nezačala leštit (jak se mi to stávalo s klasickým hadříkem), ale opět jen rozetřela do hedvábna. Když jsem obešel celé auto, bylo okem patrné, že leštěnka je opravdu nanesena všude a ve stejné vrstvě

Po zaschnutí, jsem přehodil leštící kotouč a začal jsem leštit. Opět mě překvapilo, jak snadné to je. Po skončení jsem ještě obešel auto, zkontroloval, zda jsem někde nevynechal. Karoserie swiště je poměrně pěkně tvarovaná takže jsem se s leštičkou dostal všude bez problémů (nemám lakované nárazníky - tam se asi hadříku nyvyhnete).

Takže celkové zhodnocení: pokud často leštíte a požadujete precizní výsledek, myslím, že je autoleštička dobrá investice. Moc se nenadřete, spotřeba leštěnky je o poznání nižší, nemusíte pořád shánět hadříky (kotouče se dají prát) a výsledek je slušný. Jako nevýhodu vidím jen to, že u mého (levného) modelu je cítit smrad z motorku - není to způsobeno přetěžováním, ten smrad je s vámi téměř od samého začátku a nutnost mít po ruce el. energii, což třeba na sídlištích bývá problém.

PS: vím, že to je článek trochu mimo tématiku těchto stránek, ale snad nikoho neurazí


Diskuze o článku Nové témaČlánky