Články


Demontáž rámečku středového panelu a rámečku řadící páky

2006-03-08 Přečteno: 7 571xDemontáž rámečku středového panelu a rámečku řadící páky.


Co budeme potřebovat:
  • Šroubovák
  • šikovné ruce
  • zkušenosti se stavebnicí Lego, popřípadě Chewa

Rozhodl jsem se, že si nalakuju interiér, ale nikde jsem nenašel návod jak demontovat rámeček středového panelu a rámeček řadící páky.Po marném pátrání na netu, jsem se rozhodl zariskovat a jít cestou pokus/omyl. Nakonec se ukázalo, že to je velmi snadné a není čeho se bát.

Začal jsem rámečkem řadičky – oddělal jsem ten gumovej pytel - ten je uchycen tak že je nasunut do drážky rámečku, stačí jednoduše rukou lehce zabrat a je venku, potom jsem odmontoval tři šroubky, který jsou zboku a drží spodní část středového panelu (viz. Foto1) Jeden je v místě řadící páky zbylé dva v oblasti nohou. Potom už stačí panel vytáhnout ven, otočit vzhůru nohama a odmontovat čtyři šroubky držící rámeček. Hotovo.

Foto 1

Demontáž rámečku středového panelu – pokud máte sundanou tu spodní část (viz. začátek článku) tak v oblasti popelníku je zboku šroubek, který povolíte - (to samé je i z druhé strany)stačí jen povolit není nutné ho vyšroubovat úplně. Další dva šroubky najdete, když se podíváte zespoda nad zdířkou pro rádio a jeden opět zespodu nad ovládáním topení – fotky vám řeknou víc (foto2). Tyto tři šroubky vyšroubujeme, rukou vytrhneme (co nejšetrněji) černé čudlíky na ovládání topení. Poslední úchyty jsou u výdechů topení. Tenkým šroubováčkem nejdříve vypáčíme tři plíšky zdola nahoru (foto3) – je potřeba pracovat s citem a hlavně bez "násilí". Jedná se o takové plechové pacičky které mají tvar klínku se špicí směrem do palubovky. Nejdříve rámeček povytáhněte rukou a až ucítíte že to dál nejde, tak přichází na řadu šroubovák, kterým zlehka zmáčknete pacičky a je to venku - foto opět napoví. Opatrně rámeček vytáhneme asi o několik centimetrů a zezadu uvidíme kabel se žárovkou sloužící k osvětlení ovládání topení. Žárovka má klasické bajonetové uchycení, takže otočit, vytáhnout. No a rámeček je venku! Už zbývá oddělat panýlek topení, který je zacvaknutý přímo do středového rámečku, ale to už pochopíte jistě sami, Opravdu téměř 90% dílů je nějakým způsobem nacvaknuto, takže takové Lego.

Lakování: Pokud chcete rámeček (nebo jakýkoliv jiný plast) nalakovat a chcete to udělat opravdu pořádně, budete potřebovat:
  • základ na plasty
  • plnič pod akrylátové barvy
  • akrylátovou barvu
  • krycí lak pokud máte metalickou barvu
Rámeček je potřeba odmastit, stačí jarem. Poté nastupuje základ na plasty. Po zaschnutí přichází na řadu plnič poté barva (já jsem použil výrobky od firmy DUPLI-COLOR) a případně krycí lak. Pro dokonalý výsledek je opravdu potřeba dodržovat pokyny výrobce a nechat vše pořádně zaschnout. Montáž rámečků je opačný postup demontáže.

Foto 2 Foto 3

Doufám, že Vám tento článek bude aspoň trochu nápomocen. Fotky jsou méně kvalitní, páč jsem zrovna neměl digifoto. V příštím článku si ukážeme jak demontovat boční výdechy topení. Těším se na Vaše hodnocení či připomínky v komentářích.M@rtan


Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články