Články


Harley – Davidson Sportster 1200 Custom

2011-04-09 Přečteno: 2 631x

Změna designu

Nový Sportster na první pohled zaujme svým pozměněným designem. Design však není tím jediným, co se u tohoto známého modelu změnilo. Díky mnoha inovacím se nový Sportster stal opravdovým korábem silnic.

Silný V - Twin

Standardní verze se vyrábí v červenohnědém provedení, je poháněna silným vzduchem chlazeným V – Twin Evolution motorem se zdvihovým objemem 1202 ccm a vylepšeným elektronickým sekvenčním vícebodovým systémem vstřikování. Palivová nádrž pojme 17 litrů paliva, takže dojezd stroje je poměrně slušný. Na předním kole můžeme najít dvoupístkové brzdy, na kole zadním pak najdeme jednopístkovou brzdu. Inovace se dočkal i chromový výfukový systém.

Mnoho elektroniky

Nechybí ani slušná dávka elektroniky – motocykl disponuje elektronickým rychloměrem, hodinami, počítadlem ujetých kilometrů, ukazatelem množství paliva i kontrolkou tlaku oleje. Dále zde najdeme kontrolky pro zapnuté dálkové světlo, zařazený neutrál, zapnuté blinkry, nízký tlak oleje či nízké nabití baterie.

Přesně podle vkusu

Tento stroj je však naprosto revoluční, a to zejména v tom, že si ho zájemce může postavit víceméně sám – Harley – Davidson totiž spustil speciální konfigurátor, ve kterém si podle svého vkusu vyberete barevné provedení i detaily, dále pak stupačky, sedlo, LED světla, nalakování motoru či široká řídítka. Vybírat můžete ze třech barevných provedení – Vivid Black, Brilliant Silver Pearl či Sedona Orange / Vivid Black.

Menší kola

U motocyklu také nově najdeme menší chromová kola s drátěným výpletem než u starší verze, která jsou však obutá do širokých pneumatik Michelin Scorcher. Rozměr přední pneumatiky je 130 / 90B16, rozměr zadní pneumatiky pak 150 / 80B16. Pohotovostní hmotnost stroje je 260 kg. Na délku měří Sportster 2215 mm, jeho rozvor je 1520 mm.

 

Zdroj : www.ultimatemotorcycling.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články