Články


Jak nahradit tlakovou vzpěru

2008-11-14 Přečteno: 5 921x

Corell007 pro nás vyzkoušel a poslal postup, jak přizpůsobit tlakovou vzpěru pro Favorita k použití ve Swiftu. Skutečně mu stačila jedna, jak už tu dříve na fóru někdo jiný psal. Ale tentokrát to máme i s obrázky, i když víceméně pro představu, jak vzpěru přizpůsobit, aby ve Swiftu vyhověla.

K tomu je nutné jednu z původních vzpěr vymontovat. Jestli tam druhá zůstane nebo ne, to se dá vyzkoušet, až bude nová vzpěra přišroubovaná na svém místě.

Je nutné uvolnit plastový kryt pátých dveří a odšroubovat třmen s kloubem, na kterém je přivařený píst vzpěry. Píst potřebovat nebudeme, třmen ano.

Proto je třeba píst těsně u třmenu odříznout. A do třmenu vyvrtat díru o průměru 4,8 mm a vyříznout závit M6, protože ten je na pístu nové vzpěry pro Favorita. Původní kulový kloub z pístu nové vzpěry totiž potřeba nebude.

Upozornění: novou vzpěru neupínejte do svěráku ani za píst, ani za válec – ten stačí za uzavřený konec v případě potřeby přidržet kleštěmi.

Zato bude potřeba druhý kulový kloub na válci vzpěry, jenže původní vzpěra ve Swiftu byla o 4 cm delší. Ani to není problém, na to prodloužení stačí mezikus, vlastně trubička dlouhá 4 cm s průchozím závitem M6.

Jedním koncem se našroubuje na válec nové vzpěry, do druhého se zatáhne svorník M6 tak, aby asi o 1 cm vyčníval a šel na něj vrátit ten sundaný kulový kloub.

Kompletní vzpěra pak vypadá takto:

No a pak už jen následuje uchycení vzpěry mezi dveře a sloupek.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články