Články


Oprava řazení SX4 1.6 maďar

2010-02-12 Přečteno: 6 985x

Řazení SX4 1.6

Zdá se Vám, že řazení u Vašeho autí jde těžko nebo je nepřesné? Zkusíme to napravit, budeme ptřebovat následující nářadí:

Gola sada,kleště kombinované,vypichovák táhla řazení(pokud není postačí větší plochý šroubovák), vyražeč o průměru 6-8mm a menší kladivo.

Nejprve zkontrolujeme konzoli řazení, respektive kroužek pod koženkou řadící páky. Kontrola je vizuelní a při manipulaci s páku se kroužek nesmí pohybovat, pokud je vyskočený stáhneme ho páskou viz obrázek (pokud je autí v záruce, mění se celá konzole řazení).

Pokud nám jde řadit stále těžko přesuneme se do motorového prostoru a odpojíme lana řazení, tím zkontrolujeme jejich volný pohyb. Demontujeme akumulátor a držák ECU. v 90ti % je je zadřený čep polohy neutrálu..viz šipka. Čep odpojíme od lanka řazení, odjistíme, vyrazíme, očistíme, promažeme a následuje zpětná montáž.

U modelů vybavených elektronickým stabilizačním programem (ESP) je po odpojení akumulátoru nutná kalibrace úhlu natočení volantu, signalizuje to kontrolka č.4 viz obrázek.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Suzuki SX4 I

Toto je článek o modelu Suzuki SX4 I

Ložisko zadní nápravy SX4

Zadní ložisko SX4 1.6 4x4

Výměna zadního ložiska SX4

Potřebné nářadí:Gola sada, plochý a křížový šroubovák, kladivo a momentový klíč, pokud možno vzduchová pistole Kolo povolíme, brzdový buben uvolnímě pomocí křížového šroubováku a st&aacu...


Články