Články


Safety car pro MotoGP

2011-04-04 Přečteno: 1 622x

Nový bezpečák

Seriál závodů Mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP se dočkal nového „safety vozu“. Pocty dohlížet na slavné závodníky se dostalo vozu BMW 1 M Coupé, avšak v náležitě upravené verzi.

Málo podobností s původní verzí

Z původního modelu BMW 1 M Coupe byl však víceméně využit jen motor s výkonem 340 koňských sil a systém přenosu tohoto výkonu na kola. Výrazně však byla snížena celková hmotnost automobilu. Díky tomu mohl být upraven i podvozek automobilu, který dostal novou konfiguraci i nastavitelné závodní tlumiče.

Exteriér

Po vzhledové stránce se „safety vůz“ liší jen několika detaily, jako je odlišný typ předního spojleru, plně nastavitelné zadní křídlo či LED výstražná světla v masce chladiče a na střeše. Zajímavá jsou také 19“ litá černě lakovaná kola. V bílé barvě s modročerveným pruhem vypadá BMW opravdu nesmlouvavě a rozhodně nehrozí, že by závodům udělalo ostudu.

Interiér

Interiér vozu zaplňuje převážně bezpečnostní klec, do malého prostoru se však podařilo vtěsnat skořepinové sedačky i hasicí systém. Ačkoliv se od automobilu s takovým úkolem jako je dohlížet na bezpečnost při MotoGP očekávají především kvalitní jízdní vlastnosti, konstruktéři neopomněli v interiéru takové detaily, jako je oranžové prošívání kožených částí či propracované obložení.

Kolik to stálo?

Je škoda, že se s podobným vozem nebudeme moci setkat i na běžných silnicích. Ačkoliv BMW tají skutečnou cenu přestavby sériového vozu do kvalitního „bezpečáku“ je jisté, že se nebude jednat o zrovna zanedbatelnou částku a celkovou cenu za tento vůz by si tak mohl dovolit zaplatit opravdu málokdo. Snad tedy bude toto BMW plnit svou úlohu v MotoGP co nejlépe.

 

Zdroj : www.autoweek.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články