Články


Suzuki GSX – R750 2011

2011-04-07 Přečteno: 2 536x

Mezník mezi třídami

Před deseti lety, kdy se třída litrových sportbiků začínala pomalu stávat módou, začaly se původní superbiky o obsahu 750 ccm stávat nepotřebnými. Suzuki proto začala usilovně pracovat na návrhu nového motocyklu, který by dokázal vyplnit mezeru mezi „litry“ a „šestistovkami“. Zadařilo se a Suzuki GSX – R750 2011 se pomalu, ale jistě může vydat na silnice i závodní okruhy.

Zvláštní styl sezení

Svými vlastnostmi se nová 750ka více přibližuje modelu GSX – R600, než silnějšímu bratrovi GSX – R1000. Specifický je zvláštní styl sezení, které na tomto modelu máte  - sedíte spíše v motocyklu, než na něm, neboť je sedadlo umístěno velice nízko. Velice pohodlně pak dosáhnete na stupačky, které si můžete přizpůsobit na míru podle své výšky. Motocykl je dodáván ve dvou barevných kombinacích – černé / stříbrné a modré / bílé.

Velice stabilní stroj

Motocykl je poháněn kapalinou chlazeným čtyřválcovým motorem o obsahu 750 ccm a 16 ventily. Jeho výkon je 148 koní (109 kW), maximální rychlost pak 280 km / h. Palivová nádrž pojme 17 litrů paliva. GSX – R750 si prošlo kompletní přeměnou rámu i motoru. Při vysokých rychlostech oceníte až neuvěřitelnou stabilitu tohoto motocyklu, který dokáže přejet i přes větší nerovnosti tak, že to skoro ani nepoznáte.

Hladká akcelerace

Zlepšení výkonu motoru je patrné ve všech otáčkách, akcelerace je však hladká, bez jakýchkoliv náhlých výkyvů, zejména díky rychlejší odezvě na plyn a kalibrovanému vstřikování paliva. Šestistupňová převodovka pracuje na výbornou, tah spojky je lehký a plynulý. Hmotnost stroje je 190 kg, přesto se s ním dá manipulovat bez problémů.

Dobrá cena

Pozoruhodná je na novém GSX – R750 i jeho cena – obvyklá cena činí 12 000 dolarů, tedy jen o pouhých 400 dolarů více než stojí slabší verze GSX – R600. Suzuki tak své konkurenci připravilo skutečný oříšek, neboť tato novinka nabízí vše, co jezdec, ať již začínající nebo pokročilý, potřebuje.

 

Zdroj : www.ultimatemotorcycling.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články