Fórum - Téma


Autorizovaný servis


Fórum SX4 I Autorizovaný servis

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2013-02-19 07:12:05

Zdravím,

chtěl jsem se Vás zeptat na zkušenosti a hlavně praktiky autorizovaných servisů Suzuki. Mamka má dva roky starou SX4 4x4 1,6 a včera absolvovala druhou garanční prohlídku v originál servisu tam, kde auto kupovala.

To, že jsem byl zvyklí na to, že za ty peníze aspoň auto umyli a vyčistili v servisech jiných značek a tady zůstalo stejně špinavé a k tomu bylo přidané zašlapané bláto do koberečků, které tam předtím nebylo, tady probírat nebudu, je to asi na přístupu a profesionalitě každého servisu.

Co mě ale zajímá, proč ani po dvou letech a 25tis najetých kilometrech suzuki nemění ani pilový a ani vzduchový filtr? Nekontroluje klimu? (na první prohlídce nebyl také ani jeden měněn) Musí se snad tyto dříve automatické věci hlásit dopředu? Ještě k tomu, když byl dán požadavek na prověření správného odvodu kondenzátu z klimatizace, protože se objevovala voda u spolujezdce na koberečku - prý závada neodhalena, ale přihrádku před spolujezdcem nikdo sundanou neměl ani kvůli hledání závadu natož výměny filtru. Hlavně, že figuruje na faktuře položka Kontrola laku a karoserie za 300,- ...

Dost mě přístup servisu zklamal a to si řekli za výměnu oleje a brzdové kapaliny (prohlídka po 30tis) přes 7tis Kč.

Máte prosím někdo zkušenosti s těmito prohlídkami v originál servisech? Já mám SX4 6-ti letou a tu už po originálech nevozím.

Díky předem za informace, Marek.

2013-02-19 09:21:32

Proč nenapíšeš kde to bylo? Určitě by to mohlo pomoci některým dalším

2013-02-19 09:29:54

Já jezdím pravidelně už asi 5 let do Auto Moto Riegger v Praze na Proseku, což je autorizovaný servis Suzuki, a jsem tam spokojen s férovým přístupem. Standardní serviska tam vyjde na 3 - 4 tisíce Kč, pouze pokud se dělá nějaký nadstandardní úkon (jako např. výměna brzdového obložení), tak to vyjde dráž, ale vždy Tě informují, co přesně dělali a dají Ti pak protokol s přehledem, co vše kontrolovali..

2013-02-19 10:59:14

To je pravda ... Konkrétně se jedná o Suzuki Charouz v Praze na Černokostelecký... Tak mamka dostala do roky pouze fakturu, kde byla práce a pak materiál ... A v té práci právě zahrnuta položka Kontrola laku a práce spojená s prohlídkou po 30tis km ... Toť vše ... Já u převzetí vozu nebyl, jde o to jestli se tam mám jít dohadovat, že vůz již dva roky používá staré filtry a pokud teda je někde ukryt v položce Práce 30tis km, tak prokazatelně ani jeden vyměnen nebyl ... Nechápu, proč není soupis prací veřejný ať člověk ví, co je kontrolováno a co ne ...

Kabinový filtr je stejný jako u mé SX4 ten kdyžak vyměním, ale motorový je úplně jinak a netuším jestli je moudré sundavat celý ten kryt motoru ... u mojí staré SX4 je to podstatně jednodušší, dvě svorky a je venku ...

2013-02-19 13:49:34

Kontrola laku a karoserie, alespoň u GV, znamená, že auto obejdou a do servisní knížky by měli začmrkat, kde je co promáčklé, odřené atd. a pak Ti dát na výběr, jestli to chces nechat opravit nebo ne. To je vše. Má to něco společného se zárukou proti prorezivění, aby byli krytí, že lak byl poškozený, protože na to se pak záruka tak nějak nevztahuje.

2013-02-19 21:46:51

Zkušenosti se Suzuki servisem? Po mojich zkušenostech vím že si suzuki už nikdy nekoupím. Krásné auto ,ale tem servis.

2013-02-19 23:14:06

Otevři tedy servis svůj a zaplať mechanikům řádné školení, kup jim nářadí které k práci potřebují.....Nefunguje to nikde to ti garantuju

2013-02-20 23:08:51

přesně tak :)

Hill  
Jaroslav

pav.el, 2013-02-19 21:46:51 napsal:

Zkušenosti se Suzuki servisem? Po mojich zkušenostech vím že si suzuki už nikdy nekoupím. Krásné auto ,ale tem servis. .. .. .. .. .. ..

2013-02-21 05:53:30

Mám denně příležitost srovnávat: dnešní auta jsou na tom tak, že si nevybereš: značky, jejichž servis je levnější, ho zase vyžadují častěji nebo mají jinak zkalkulované ceny (co nezaplatíš dnes, zaplatíš příště). Vůbec nezáleží na tom, jestli mají logo v kruhu, oválku, kosočtverci nebo obecně libovolného tvaru.

Je to v lidech. I s jinou značkou můžeš mít štěstí na deset servisů, kde vždy udělají, vymění a naúčtují skutečně to, co mají, nebo na ten jeden jediný, kde na to položili kabel a i za ten si nechali zaplatit.

Smůla je, když leasingovka trvá na svém seznamu servisů, a v tom bližším natrefíš na lumpa, zatímco do jiného je to už příliš daleko. Přitom cestou jsou další čtyři dílny, kde by totéž udělali taky dobře, ale neuznávají je...

2013-02-21 08:07:50

Je to tak. V Brně jsou tři autorizované servisy nejmenované německé značky, v jednom mi vždy vyšli vstříc a mohl jsem se na ně spolehnout, v jednom jsem byl pouze jednou kvůli drobné opravě, protože to bylo právě po cestě. Auto mi vrátii zamatlané a jak jsem zjistil, sice to nějak zbastlili, ale přitom mi zničili něco jiného a i ta oprava vydržela jen pár kilometrů. A to mi jejich naháněči pořád strkali za stěrač jejich reklamu. No a ten třetí servis koupila jistá bazarová společnost se třemi A v názvu, takže tam jsem to raději ani nezkoušel. Se Suzuki to mám jiné, v Brně je jen jeden servis autorizovaný, jeden neautorizovaný a možná je dělá ještě jeden, co se specializuje na japonce, jinak nic.

Takže ono je to fakt jen o lidech.

2013-03-01 14:21:11

p.s. doporučoval bych servis suzuki nymburk

2013-04-15 20:41:52

Tak i na uherskohradisku je letos nový autorizovaný servis http://www.uhcar.cz/suzuki/

2013-04-23 10:25:11

Servisuji auto u Suzuki Ters a jsem spokojenej. Podívej se na moje servisní prohlídky v profilu. Cena je přiměřená. Nemám žádné známe v neautorizovaném servisu, proto raději neriskuji takové opravy. Po zkušenostech mých kolegů, kde místo nových dílů dostali díli z bouraček, nebo z vrakoviště, tak raději dám i "něco" navíc v tom autorizovaném servisu. Vždy se snaží o rozumnou cenu a případně řeknou, co jak dlouho ještě vydrží a co bude zapotřebí řešit do budoucna.

Jen tak pro pobavení uvedu opravu prasklé olejové hadičky v tzv. servisu kutil Honza v jedné vesnici.

Ten kutil to opravil Tesco igelitkou a lepící páskou. Za opravu chtěl 1.000 Kč. Po týdnu to najednou teklo znovu, tak šup s tím do servisu. Na povedenou kutilskou opravu přišli hned v autorizovaném servisu, kde si naúčtovali 800 Kč s tím, že nejvíce práce bylo sundat tu igelitku.

Tak toho se já obávám...

2013-05-11 16:01:02

wallmart: pěkně drahý servis


Odpovědět