Fórum - Téma


Bezpečnostný pás


Fórum Ignis I Bezpečnostný pás

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla2015-03-06 09:24:42

Bezpečnostný pás na prednom sedadle má slabú pružinu - pri navíjaní mu musím pomáhať. Hľadal som v servisnej príručke a zistil som, že je potrebné odpojiť elektriku, deaktivovať air-bag a potom je tam popísaný nejaký postup. Má niekto s týmto skúsenosti ako to čo najjednoduchšie urobiť - aby to ťahalo pás a nemusel som mu stým pomáhať. Občas sa zabudnem a pricviknem ho do dverí. Alebo pomôže len servis?

2015-03-06 10:01:21

ludvik:

Vadný bezpečnostní pás je zakázáno opravovat, lze ho pouze vyměnit.

Deaktivovat airbagy a odpojit baterii je nutno v případě, že tento pás je vybaven pyropředpínačem, což je plynový generátor aktivovaný vystřelením předního airbagu.

Pokud bys "remontíroval" ten pás, aniž bys dodržel tento postup, tak riskuješ, že ti to vystřelí do huby.

MilanT  
Milan
2015-03-06 10:21:03

ludvik: Problém bude pravděpodobně v něčem jiném, než slabé pružině. Prach, špína...ať už z oblečení, z rukou, ze vzduchu.

Když ten pás celý vytáhneš, vydrbeš jemným kartáčkem v teplé vodě s jarem a necháš dokonale uschnout, tak bude zase lítat jak divý. Můžeš ještě vyzkoušet ho po vyprání nastříkat nějakým nemastným příptavkem s antistatickým účinkem. Ty pásy jsou z umělotiny a rády přitahují prach. Třeba tohle (S plukovníkem liqidujeme moly ) - http://www.superoleje.cz/...strojove-desky-600ml-1610

Pokud se dostaneš k navíjecímu mechanismu, tak ten bordel vyfoukej kompresorem, vyluxuj, vyšťourej a trochu stříkni nějakým olejem. Rozebírat mechanismus a zkoušet víc předpružit pružinu, tak to nedoporučuji. I když u staré škodovky jsem se do toho pustil a byl jsem úspěšný po dlouhé době vztekání a pořezaných prstů. Ale tam nebyl předepínač pásů a tak nic nehrozilo - jak výše píše plukovník. Takže se nepouštěj do ŽÁDNÝCH VĚTŠÍCH AKCÍ

Možná se stane jen tohle a nevystřelí ti to oko:

MilanT  
Milan
2015-03-06 10:38:50

Výhodu měl v tomhle třeba P306, který měl předepínač u zámku bezpečnostního pásu.

Pozn. pravý obrázek je po vystřelení patrony.

2015-03-06 11:11:51

Спасибо товарищам - pocestujem do servisu ak to nepôjde vyčistením .

2015-03-07 13:55:10

ludvik: Mám podobný problém u řidiče,ale zjistil jsem když pásu pomůžu protáhnout přes horní úchyt -plastové oko, tak potom se navine řádným švunkem,takže slabou pružinou si myslím že to není, zatím ale neřeším takže odpovídám ale nemůžu poradit.

2015-03-09 21:19:15

Zdravím.Mám stejný problém,ale zjistil jsem,že v horním plastovém úchytu pásu je malá mezera,pás tam drhne a brzdí.Až bude příhodnější počasí,pokusím se mezeru pro pás v horním úchytu nějak zaleštit a zahladit,aby byl úplně volný pohyb pásu.Pás jsem podle rady vydrhnul,vyčistil a usušil,ale chyba je jinde.


Odpovědět