Fórum - Téma


centrální zamykání oken na dálkové ovladani


Fórum Swift IV centrální zamykání oken na dálkové ovladani

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1998 Swift IV GLX

15 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 4-válec.2015-07-12 13:06:42

mam dotaz jde to nějak udělat když zamknu tak se mi zavřou i okna

2015-07-12 16:11:08

Podívej se sem http://www.levnealarmy.cz/ .Kluci tam mají spoustu vychytávek na starší auta.

2015-07-12 16:27:36

Dodělat se da vše.... jak říkam, v elektronice není nic nemožného.

Je spíš jen otazkou kolik do toho chceš investovat, jelikož levná sranda to zřejmě uplně nebude.... Jinak viz odkaz, maj tam spoustu pěknych věcí. Ja si tenkrat dělal na favorita cely elektricky okna, k nim i dojezdy a i stahování z dálkáče vše jde, ale těch peněz nestálo za to

2015-07-12 20:42:31

ropik24: Přesně tak, něco to stojí, ale pokud už má Tvůj stroj centrál a okna v eletrice, tak to zas tak hrozná úprava nejni. pokud nemáš ani centrál ani el. zavírání oken, tak se připrav na nelevnou záležitost

MilanT  
Milan
2015-07-12 21:16:50

ropik24: Moc tomu nerozumím - co to má za výhodu?

Když zaparkuju auto a chci od něj odejít, tak vypnu stěrače, zhasnu světla, vypnu rádio a klimatizaci, zavřu okna, zatáhnu ruční brzdu, chcípnu motor, zařadím rychlost...prostě plno nezbytných a třeba i zbytných úkonů.

Tohle by přeci odporovalo bezpečnostní funkci a zásadě "jedno tlačítko = jedna funkce".

Jak je tam zabezpečeno a vyřešeno:

  • když se chci (potřebuji) zamknout v autě, že mi sklo nepřivře ruku dítěte, které na někoho třeba mává. Má to detekci překážky?
  • když si chci trochu větrat stojící vozidlo, které mám sice na dohled, ale přesto ho chci mít zamčené.
  • když potřebuji na dálku rychle zastavit zavírající se okno, tak ho zastavím odemčením dveří?
  • není jen další vychytávka, která se může rozbít a být tak zdrojem nasranosti?

Omlouvám se za hloupé otázky, fakt s tím nemám zkušenost a tak mě to zajímá.

2015-07-13 11:34:11

milant: To co máš v prvním odstavci ti většinou vypne vypnutím klíčku.Světla mám takto předělané také.Detekci překážky při zavírání okna umí většina novějších aut,dokonce myslím od roku 2005 to byla povinnost při prodeji nového vozidla

Otevření oken klíčem a jeho neodemčení mám třeba ve svém druhém autě a to je Mercedes W 210.Tam podržíš tlačítko odemčení dveří po dobu min 3 sec. a okna se začnou otevírat.Jak chceš mít okna otevřená to ovlivníš délkou doby podržení tlačítka.Jinak při odchodu od auta se mi při uzamčení okna sami zavřou,ale tam je to nastavením v compu auta.

Ano je to další vychytávka auta,kde hrozí její rozbití,ale v dnešní době už mají auta tolik vychytávek,že nevíš co odejde dříve.Auta se už nevyrábí aby vydržela víc jak 5 let a ty když si koupíš za 5 let nyní prodávanou Octavii,kde jsou parkovací senzory,nebo i parkovací asistent,natáčení světel do zatáčky ( Škodovka upustila od rozsvěcení mlhovky do zatáček a zavedla natáčení světel),různé asistenty rozjezdu do kopce,kde třeba nyní montuje ,že když zastavíš v kopci,auto po dobu pár vteřin zůstane zabržděné pro snadnější rozjezd ,otevření kufru kliknutím nohou pod nárazníkem,bezklíčové otevření dveří,kartou místo klíčku v zapalování nastartuješ jen když si sedneš na místo řidiče,systém stop start atd. Těch různých ptákovin v těch autech je už teď tolik,že automobilky se jen ,kdo co tam dá navíc.

No a pak přijdeme my,co nemáme na nové auto,koupíme si ojetinu a z těchto vychytávek se střílíme do hlavy.Viz třeba novinka v podobě vstřikování močoviny do výfukového potrubí kvůli lepší emisní normě.Ale když ti močovina dojde,tak třeba u nového Peugeotu,se motor odstaví a nejde nastartovat,ale až po zásahu servisu dolitím močoviny a nastavením softweru.Dneska už to není s auty jako dříve.

Joj nějak jsem se rozvášnil.

MilanT  
Milan
2015-07-13 12:27:50

máří: Tak to víš, já jsem ze starý školy.

Do kopce se umím rozjíždět bez couvnutí, zaparkovat umím bez senzorů, stěrače si sám zapnu a když na to přijde, tak občas ze čtyřky na pětku přeřadím takovou tou pákou, co si za ní manželka věší kabelku.

Systém start-stop - PARÁDA U peugeota šli ještě dál a motor si ti sám vypne, pokud jedeš míň jak 20 km/h - http://www.auto.cz/test-p...ic-start-stop-robot-62793

To musí být na mrtvici v koloně, která se pohybuje přískokem rychlostí chůze. To jako to auto musím tlačit?

A to otevírání kufru kliknutím nohy pod nárazníkem je na co? Jak to mám vysvětlit všem kočkám, psům, ježkům...že nesmí lézt pod nárazník a otevírat mi kufr? Nebo to nejdřív musím naskenovat do řídící jednotky auta svojí botu aby jí to pak rozpoznalo?

2015-07-13 14:20:45

To ne,funguje to jen při odemčeném autě,ale je to tak jak píšeš.Renault má ještě vychytávku,že máš v kapse kartu,palubka se ti rozsvítí při usednutí do vozu,tlačítkem nastartuješ,když zastavíš tlačítkem vypneš motor,vystoupíš a jak odstoupíš pár metrů od auta samo se zamkne a sklopí se zrcátka.

Na Mercedesu mám ještě vychytávku se startem.Zapneš klíček,tedy víceméně je to jen plastová krabička,která se zasune do díry v palubce,otočíš do polohy start,ale to stačí jen lehce kliknout a auto si po nažhavení nastartuje samo a starter točí max po dobu 8 sec.Jinak auto přestane startovat hned ,jak motor naskočí.Ono to má spoustu vychytávek.Každé auto má něco do sebe.Vezmi si Trabanta na svoji dobu.Kdo měl volnoběžku na nejvyšší rychlost? Jedině Wartburg,který ji měl snad na všechny rychlosti a vypínatelnou.Cyklovač měla Škodovka jen jako special doplněk a Trabant od základu.Šíbr jsem v té době pamatoval jen snad z Dacie a Wartburga,do našich aut se dávalo jen střešní okno,kterým tam brzy teklo.

Byla jiná doba.Já jsem taky ročník 1970,takže něco pamatuji,navíc se už 26 let pohybuji mezi veterány a mám tyto starší auta radši,než nová.Tenkrát měli auta srdce které bilo třeba 30 let,dneska je to jen kus,který si za 5 let odslouží a konec.Tekrát lidi dělai generálky motorů,vyvařovali karoserie a dneska je někdy problém sehnat na auto nové prahy na výměnu po nehodě.

2015-09-12 13:18:59

kato1973: Ahoj tak cetral mam na dal.ov. a okna mam v el. da se to nejak udelat kdyz zmacknu na dal.ovl. zamknout tak se mi zatahnou i okna

MilanT  
Milan
2015-09-12 16:49:51

ropik24: Tak to je fajn. A prozradíš nám všem ostatním, jak se to dá udělat?

2015-09-12 22:02:14

milant:

Myslím, že od Ropíka je to jakýsi druh rétorické otázky pro Kato, takže nám nic neprozradí...

MilanT  
Milan
2015-09-12 22:38:27

plukovník: Ať už je to otázka rétorická, řečnická nebo tázací, tak za ní patří otazník. Takhle nám dal na vědomí, že se to dá nějak udělat. A mě právě zajímá, jak se to dá udělat.

2015-09-12 23:11:05

milant:

Prostě mu naznač, že ten návod, jak se to dá udělat prostě chceš

...a přes to nejede vlak !

2015-09-13 10:12:51

Tady http://www.levnealarmy.cz...-oken/dojezdove-jednotky/ .Je jednotka,která to umí.Jde o to to jen napojit do auta.není to nic složitého,podrobný návod je součástí balení.

2015-09-13 19:35:52

máří:

Jenomže to je přídavný modul neznámého původu

Není to takzvaná "komfortní funkce" mateřské řídící jednotky BCM, která se aktivuje softwarově.

A tento způsob řešení většinou přináší jenom problémy.

P.S.

Jestli je u Suzuki počítáno s nějakými komfortními funkcemi (jako je tomu např. u vozidel Škoda-WV), to by mohl možná prozradit přítel Kato, ale pochybuji, že to Japančík umožňuje. Myslím, že u vozidel starších než dva roky sotva.


Odpovědět