Fórum - Téma


Chceš vědět, jak je kdo daleko ?


Fórum Klubové záležitosti Chceš vědět, jak je kdo daleko ?
udm  
2013-09-30 07:51:55

Naprogramoval jsem na webu novou vychytávku, která umožňuje vidět, jak daleko jsou lidé (v profilu), ale i umožňuje vyhledávat lidi v okolí (např. do 20 km) v seznamu členů.

V souvislosti s touto novou vychytávkou je od teďka v nastavení profilu uživatele "město" jako povinný údaj. Ale i přesto se dá samozřejmě nastavit, aby se v profilu nezobrazovalo. I nadále je "ulice" nepovinný údaj, ale Ti, co ji nemají vyplněnou, neuvidí kdo je jak daleko. Ti, co vyplní jinou ulici, si zkreslí výsledky. Ulice se nikde na webu nezobrazuje, dokonce ani v případě, když si zaškrtnete v nastavení profilu "publikovat" a to proto, aby se předešlo nedorozumění, že někdo zaškrtnul z neochopení či omylem ten checkbox publikovat.

Snad to podpoří pořádání minisrazů. Takto třeba snadno zjistíte, že v okolí bydlí dost lidí, s kterými by možná stálo za to se potkat s a dát pár

Tak, co na to říkáte ? Co se Vám na tom líbí ? Co nelíbí ? Napadá Vás, jak to ještě vylepšit ? Či máte nápad na nějakou další novou vychytávku, která by byla šikovná ?

RoKa  
Roman
2013-09-30 10:14:41

je to OK, akorát by to ale chtělo zobrazovat trochu menšími číslicemi a ne tučně - moc výrazné

Hill  
Jaroslav
2013-09-30 17:10:46

udm: Dobrá vychytávka, jen koukám, že to ukazuje vzdálenost vzdušnou čarou, ale dobrá, předpokládám, že nikdo nepojede tak, aby někde zůstal s prázdnou nádrží, jestli už neví, jak daleko to ve skutečnosti je. Ale to budou Suzukáři vědět i bez dopomoci.

Zkoušel jsem najít nějaký průměr pro přepočet na silniční vzdálenost, ale rozptyl hodnot je příliš velký (skutečné silniční vzdálenosti jsou o 8% až 40% delší), a to jsem vybral náhodně jen deset přesných. Ačkoliv - nebyl by k zahození Swift s křidýlky (i kdyby jen pro pocit sucha a bezpečí). Ostatně nejkratší a nejrychlejší trasa se co do vzdálenosti navzájem také liší třeba i o 25%.

Velikost písma mi nevadí už vůbec.

udm  
2013-09-30 19:09:50

roka: asi m8ášpravdu, na začátek jsem to dal výraznějším písmem, aby si toho lidé všimli, časem to bude chtít nějak zmenšit.

Hill: JJ, vzdušnou čarou. Ono také závisí na tom, kdo jak přesně adresu zadá, spousta lidí má vyplněné jen město, tak je to na střed města. Je to orientační, i když pro ty, kdo vyplní adresu na úrovni ulice docela přesné vzdušnou čarou. Tak snad začne Suzuki dělat i vrtulníky časem :D


Odpovědět