Fórum - Téma


Check engine


Fórum SX4 I Check engine

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2016-05-24 14:21:52

milant: Jsi trochu naivní, když si myslíš, že daně z benzínu a nafty se používají výhradně na opravu silnic

2016-05-24 14:24:01

villen9: ja by som to typoval na odchadzajuci katalyzator (skus kladivkom pobuchat po docistovacom kat. ci tam nieco hrka..). Ak to zistis ozvy sa, poslemti foto a linky ako to vyriesit...

2016-05-24 14:43:32

hronsky,

ty jeden šprýmaři, jak jsi to myslel s tím kladivkom ?

To jako Maxwell's Silver Hammer, co zatančí po tvé hlavě a život z tebe vyžene hravě... ?

2016-05-24 14:48:20

hronsky: Ok díky

2016-05-24 22:45:26

Želám všetkým pekný deň: expresívny slovník nepreferujem, ale viacnásobné a povýšenecké vyjadrenia od prispievateľov ako plukovník, milan T a i. na adresu pohonu na LPG, prídu ako demagógia platených "kecalov". V ojedinelých názoroch možno s nimi súhlasiť, ale principiálne "nik nepojedol všetkú múdru kašu". Tým nechcem degradovať dôstojníka pod hodnosť slobodníka. Isteže LPG nie je 100%ne ideálne palivo, obzvlášť pre SX4. Ale po zvážení všetkých PRE a PROTI, a pri súčasných cenách APH, pri trende technického a technologického vývoja automobilov a pri vývoji cien aut, a najmä pri každodennom používaní osobného auta si vodič-platiteľ spočíta čo ho stojí 1 km jazdy pri pohone na: benzín, naftu, LPG, hybrid atď. Návod, aby motor aj pri LPG vydržal čo najdlhšie, naznačil v tomto "vlákne" Hronsky. Kto je v konečnom dôsledku "šetrilek" a kto má "čierneho Petra" ?

Je to individuálne a v závislosti od uhla pohľadu....od štýlu jazdy, od kvality používaného paliva, resp. agregátu.

Na záver možno trochu morbídna otázka: počul už niekto, že by sa v uzavretej garáži - v naštartovanom aute udusil niekto kto jazdil na LPG ? Odpoveď: história a krimi. pozná také prípady len pri motoroch spaľujúcich APH = diesel eventuálne benzín.

2016-05-24 23:28:41

jasplus: Může mi to prosím někdo přeložit?

Jediný co jksem asi pochopil je, že sebevrah, který má LPG a rozhodne se otrávit v garáži, je vlastně v pohodě a nemá se čeho bát. Paráda .

MilanT  
Milan
2016-05-25 07:07:07

jasplus:

Já ti děkuji za názor na naše názory. A k tématu samotnému máš co?

Ty sice nepreferuješ expresivní slovník, ale stihnul jsi tady urazit dost lidí. Ono urážky nastupují v okamžik, kdy dojdou argumenty.

Já jsem sice (podle tebe) nepojedol múdru kašu a moje názory jsou pro tebe demagogií placeného kecálisty. Můžeš mi vysvětlit, proč mě urážíš? A můžeš mi konkrétně ocitovat kde a koho konkrétně urážím já?

Byl jsem tady jediný, kdo pomohl tazateli rozklíčovat kód závady. Co jsi poradil ty?

Doporučuji ti se podívat na černou listinu aut, která mají problém s provozem na plyn - http://amrautos.co.uk/database_problem_cars.pdf

Ale pro tebe to bude mít stejný význam jako informace, že z letadla se skáče s padákem. Vím, jde to i bez padáku. A takový "šetřílek" na tom padáku ušetří nejenu kačku. Každého volba, ale jako technikovi je mi líto těch motorů a aut.

A že LPG není homologované palivo pro SX4? Čert vem nějakou homologaci. Hlavně když se "ušetří". Dneska šetří všichni od výrobců aut až po konečného spotřebitele a podle toho to vypadá. Docela se divím, že celý národ nejezdí na protektorovaných pneumatikách.

2016-05-25 22:22:47

milant: Pekný deň všetký. Výborne ! Myslím, že posledným príspevkom sa mi podarilo nastaviť zrkadlo viacerým prispievateľom do "vlákna". Ak má niekto dojem, že bol urazený, je to problém jeho ješitej povahy,resp. osobnosti.

Snáď sa k prvotnej otázke autora vlákna (t.j. tazatele) "villen9".

Keď si pozrieme jednotlivé odpovede,tak k tým kompetentným a fundovaným možno zaradiť len dve-tri. Ostatné sú "žvásty" a krčmové keci. A to bez urážky....

Na otázku čo som ja poradil ? Odpovedám, že nič. Pretože napriek faktu, že na LPG jazdím viac než štvrťstoročie, za ktoré som vystriedal viac generácií a modelov vozidiel, taký problém v signalizácii "svieti kontrolka motoru CHECK ENGINE" som nemal. Takže sa nehrám na vševedka, ani na odborného kritika a dehonestovateľa pohonu vozidla na LPG. Čo neovládam, zbytočne neokecávam.

Exaktne typujem, že problém môže byť najskôr v riadiacej jednotke, alebo v niektorom zo snímačov=čidiel, resp. v nedokonalom =studenom spoji el. vedenia. Nasvedčuje tomu popis problému. Pri jeho odstránení by som postupoval tak, že z identického modelu od dobrého kamaráta by som si per-partes požičal jednotlivé ND a tie by som vymieňal. Vzhľadom na opis problému by som začal riadiacou jednotkou.

2016-05-26 06:44:49

jasplus:

Jó tak ty by sis od dobrého kamaráda se stejným modelem půjčil jednotlivé části, které by jsi zkoušel vyměňovat a začal bys riadicou jednotkou ???

Tak jestli máš takovéto dobré kamarády, tak to nejsou "dobří kamarádi", ale dobří volové

A to bez urážky...

To že "exaktne typujes", že problém bude v "nedokonalom =studenom spoji el. vedenia", svědčí o tom, že o systému komunikace po datových sběrnicích víš úplné prd a tím pádem jsi ten poslední, kdo by mohl někoho kritizovat nebo dokonce kárat.

To co jsi zatím napsal, nemá hodnotu ani těch hospodských žvástů, protože tomu se nikdo ani nezasměje

P.S.

Plukovníka zřejmě neznáš, ale až ho poznáš...

...a jen tak mimochodem "nastavovat zrcadlo", na to měla monopol pouze Československá televize před rokem 1989, nějaký "jasplus" v tomto směru nemá nárok

MilanT  
Milan
2016-05-26 07:05:15

jasplus:

Hele, ty zrcadlo, pěkně jsi se nám tady odkopal a je vidět, že tomu fakt "rozumíš".

Jistě tedy víš, že během pár let ti zvednou spotřební daň na LPG a za co budeš bojovat potom? Nebo budeš chodit pěšky protože to je ekologický a levný?

Nejlepší asi fakt bude už tady nereagovat na vyměňování jednotlivých dílů auta od dobrého kamaráda a na poklepávání kladívkem...Problém je sice úplně někde jinde, ale ten ty díky klapkám na očích nevidíš.

2016-05-26 07:07:34

villen9:

Jen tak mimochodem, DTC U0144 týkající se komunikace, nemá přímý vliv na emisní systém vozidla a i když je uložen v jednom ze dvou poruchových registrů řídící jednotky, nezpůsobí rozsvícení kontrolky MIL

Pokud se jedná pouze o sporadickou poruchu, lze jej smazat běžným způsobem pomocí palubní diagnostiky (zapalování, 4x obrysovky, 4x dveřní kontakt).

2016-05-26 07:08:36

jasplus: Suhlasim s tebou. Co sa tyka fora, Ti doporucujem "nestupaj do lajna", vies co to so sebou prinasa a neriasi to problem. Sme vo fore, aby sme sa nieco naucili, resp. riesili problemy a odpovedat na tych, co vsetko zazili a poznaju, je strata casu, ktoru nemienim vykonavat. Co sa tyka tej poruchy doporucujem si najst kvalitny servis na montaz LPG a tam nech maturuju. Chlapci isto maju zoznam kodovych poruch a vedia to riesit. Ak bude mat problem so servisom, nech napise oblast a isto najde referencie ...

2016-05-26 07:16:24

milant:

Ten objev, že je potřeba uvalit spotřební daň na LPG zřejmě učinila Evropská Komise.

Stejně jako teď proběhlo tiskem, že je nutno omezit pěstování řepky, protože se prý brutálně vysiluje půda a že je nesmysl pěstovat na poli něco, co se má následně spálit.

Zemědělci protestují, protože si mezitím zvykli na rychlý a jistý prachy.

Její pěstování má být prý omezeno v průběhu následujících let o 17 % a časem asi dojde i na sankce.

Faktem zůstává, že diesely s EURO6 na bionaftu nesmějí jezdit.

2016-05-26 10:08:24

hronsky: Je pravda, že při provozu na plyn - z důvodu obsahu kratších uhlíkových řetězců - dochází k lepšímu spalování a tím pádem k nižším emisím a tudíž by nebylo ani potřeba "kurvítek" typu katalyzátor nebo filtr pevných částic.

MilanT  
Milan

jaski, 2016-05-24 23:28:41 napsal:

jasplus: Může mi to prosím někdo přeložit?

Jediný co jksem asi pochopil je, že sebevrah, který má LPG a rozhodne se otrávit v garáži, je vlastně v pohodě a nemá se čeho bát. Paráda .. .

2016-05-26 10:37:53

jaski: Tím si vůbec nelam hlavu. To je elementární neznalost, která mě docela vyděsila. Ale jak píše Hronsky - jsme na fóru abysme se něco naučili

Propan butanem se lze samozřejmě otrávit - http://jindrichohradecky....opan-butanem20100112.html

http://zpravy.idnes.cz/se...=A081208_183337_krimi_bar

Lze se otrávit i zplodinami propan butanu - http://www.tyden.cz/rubri...kup-detektoru_300786.html

No a když to nevyjde je tu ještě výbušnost propan butanu, která rozmetá nejen tvojí garáž, ale i sousedovic nemovitosti - https://www.stream.cz/vti...buch-auta-na-propan-butan

Takže za mě je sebevražda PB daleko jistější než nějakým benzínem nebo naftou.

2016-05-26 20:34:33

Ctení páni plukovník, milan T atď.: Keď som sa zalogoval do českého Suzuki Club.cz netušil som, že sú tu občania EU, ktorí sú možno fandovia značky Suzuki a jej modelov ako napr. SX4, ale ktorí sú ješitní, primitívni, arogantní až výhražní: ako napr. pán, ktorý na fore vystupuje pod šaržou PLUKOVNÍK a jeho príspevok je citujem: "Plukovníka zřejmě neznáš, ale až ho poznáš.."

Potrebuje táto arogantná vyhrážka komentár ?

Inak odpoveď znie: veľmi rád Ťa osobne spoznám.

Podľa názoru nielen psychologa, je to persona, ktorá sa potrebuje inkognito "vyvenčiť". A či čo..?

Hronský to zrejme vystihol, keď písal:"Co sa tyka fora, Ti doporucujem "nestupaj do lajna", vies co to so sebou prinasa a neriasi to problem." - koniec citátu.

Veľmi správne: takže navrhujem:

ak chceme na "tomhle fore" riešiť trable ktoré užívanie vozidiel značky Suzuki SX4 so sebou prináša, pokúsme sa byť konštruktívni a otvorení pre dobrú vec, bez falošných kecov, s ochotou a s dobrou vierou pomôcť človeku, ktorý otázku postavil.

Vilent9:

ak v Českej republike nie je priaznivec značky Suzuki SX4, resp. kamarát, či sympatizant, prípadne "dobrá duša",ktorá si nájde jeden deň na servis a test problému formou krátkodobej výmeny jednotlivých komponentov, ponúkam Ti svoje vozidlo na diagnostiku a snáď aj na odstránenie Tvojho problému.

V Čechách a na Morave mám viacero známych, s ktorými sa veľmi rád stretnem. Tak prečo nerozšíriť akčný rádius a stretko s dobrým človekom.

2016-05-26 20:59:28

jasplus: Nikdy jsem LPG v autě neměl a ani ho nikdy v autě mít nechci, ale co jsem tady za ty roky na fóru měl tu čest pročíst, tak nejlepší rada by asi zněla: LPG si do auta nedávej, alespoň teda ne do SX4. A jak píšeš o odstranění problému, tak pod tím si představím asi jen vymontování celýho toho LPG bazmeku z té SX4 .

2016-05-26 21:06:45

plukovník: "Ciao". Podľa Tvojho vyjadrenia: " Tak jestli máš takovéto dobré kamarády, tak to nejsou "dobří kamarádi", ale dobří volové" - odpovedz si sám, či forum, v ktorom komunikujeme a ktoré je prapôvodne postavené na vzájomnej ochote poradiť si, je to pravé orechové pre Teba.

jaski: Ahoj" píšeš že: citát="Nikdy jsem LPG v autě neměl....".

Ak si niečo nikdy nemal, tak nerozumiem Tvojej odpovedi. Diskutuješ a komentuješ problematiku, ktorej nerozumieš, a vyjadruješ sa k niečomu o čom nemáš životnú skúsenosť. Čo chcel vlastne básník svojím príspevkom povedať ?

MilanT  
Milan
2016-05-26 21:41:23

jasplus: Ty se v životě vyjadřuješ jen k tomu, s čím máš životní zkušenosti?

Takže teď nastavím zrcadlo já tobě. Proč se vyjadřuješ tady k něčemu, s čím nemáš žádnou zkušenost?

Máš rád citáty a tak tady máš taky jeden: "taký problém v signalizácii "svieti kontrolka motoru CHECK ENGINE" som nemal." A pak se znovu podívej, jak se jmenuje tohle vlákno.

Takže od teď tu budou jen příspěvky od lidí, co měli životní zkušenost s výše uvedenou kontrolkou. Ostatní příspěvky mimo téma budu mazat.

jasplus, 2016-05-26 20:34:33 napsal:

Ctení páni plukovník, milan T atď.: Keď som sa zalogoval do českého Suzuki Club.cz netušil som, že sú tu občania EU, ktorí sú možno fandovia značky Suzuki a jej modelov ako napr. SX4, ale ktorí sú ješitní, primitívni, arogantní až výhražní: ako napr. pán, ktorý na fore vystupuje pod šaržou PLUKOVNÍK a jeho príspevok je citujem: "Plukovníka zřejmě neznáš, ale až ho poznáš.."

Potrebuje táto arogantná vyhrážka komentár ?

Inak odpoveď znie: veľmi rád Ťa osobne spoznám.

Podľa názoru nielen psychologa, je to persona, ktorá sa potrebuje inkognito "vyvenčiť". A či čo..?

Hronský to zrejme vystihol, keď písal:"Co sa tyka fora, Ti doporucujem "nestupaj do lajna", vies co to so sebou prinasa a neriasi to problem." - koniec citátu.

Veľmi správne: takže navrhujem:

ak chceme na "tomhle fore" riešiť trable ktoré užívanie vozidiel značky Suzuki SX4 so sebou prináša, pokúsme sa byť konštruktívni a otvorení pre dobrú vec, bez falošných kecov, s ochotou a s dobrou vierou pomôcť človeku, ktorý otázku postavil.

Vilent9:

ak v Českej republike nie je priaznivec značky Suzuki SX4, resp. kamarát, či sympatizant, prípadne "dobrá duša",ktorá si nájde jeden deň na servis a test problému formou krátkodobej výmeny jednotlivých komponentov, ponúkam Ti svoje vozidlo na diagnostiku a snáď aj na odstránenie Tvojho problému.

V Čechách a na Morave mám viacero známych, s ktorými sa veľmi rád stretnem. Tak prečo nerozšíriť akčný rádius a stretko s dobrým človekom. ..

2016-05-26 21:47:17

jasplus:

...já vám říkám, že mne neznáte!... Ale až mne poznáte!... Vy mne znáte třebas z té dobré stránky!... Já vám říkám, až mne poznáte z té špatné stránky!... Já vás přinutím až k pláči

Vy osle

To řekl poručík Dub.

Protože kdyby byl plukovník tak by ti tykal


Odpovědět

1  2  3  4