Fórum - Téma


Chlazení resp. nechlazení u swifta


Fórum Swift IV Chlazení resp. nechlazení u swifta

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1997 Swift IV GLX 1.3

1 fotek  |  22 diskuzí

Výkon motoru 50 kW (68 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 298 ccm (79 cui), 4-válec, Řadový, 8-ventil, G13BA.


1  2

Hill  
Jaroslav
2013-08-10 22:27:21

sillent: máš tam dvě stejná relé vedle sebe (RAD FAN a HORN), tak je mezi sebou navzájem přehoď. A bude jasno, jestli je chyba v relé nebo jinde, protože, jestli za to skutečně může relé, nebude houkat klakson, zato se bude točit ventilátor. No, a když klakson bude houkat dál, v relé ta chyba není, tak je vrať zpátky.

Problémy jsou od toho, aby se překonávaly. Když se bojíš do elektriky sáhnout (a, zaplať, Přírodo, je to tak lepší, jak koukám), prostě se poptej po někom, kdo to umí. Jakýkoli autoelektrikář to lehce najde, vždyť to nemusí být ve značkovém servisu. Nemáš ani ty úplně nejjednodušší základy elektrotechiky a ty tě tu nenaučím, i kdybych ti je vysvětloval měsíce. Bez nich tam ale můžeš natropit víc škody, než užitku, protože nejrychleji se závada najde měřením a na to musíš ty přírodní zákony skutečně znát, abys z toho poznal, co je ještě v toleranci a co už ne..

OT (nebo ne tak úplně?):

Když jsem si pořídil prvního traboše a musel koupit novou baterku, která tehdy stála půlku mého čistého měsíčního platu, a, jen jsem ji koupil, upadl mi výfuk, táta řekl jednu důležitou věc: pořídil sis opici, musíš ji taky nakrmit, takže ti od výplaty k výplatě musí zbýt i na banány pro ni.

Opravovat na dálku by se dalo, ale musí na tom tvém konci být někdo, kdo umí tu závadu najít a aspoň řekne: tohle a tohle je v deli. A podle toho se pak zařídíš.

Najdi toho elektrikáře, než tě to bude stát daleko víc.

2013-08-10 22:45:47

To sem už prohodil a houkačka v pohodě fungovala. Větrák ověřím zítra až někam pojedu a uvidíme jestli se bude točit až se motor zahřeje. Už mi nabídl Jaski že se za ním můžu stavit. Bydlí v Krupce což není tak daleko takže se tam po výplatě stavím. Pokud to do té doby nevyřeším:) a tohle rčení už sem tu jednou četl :D Psal si ho už v jednom vlákně tady na foru :D Vím a počítal sem s tím ale ne na všechno je hned. Takže co půjde se opraví až na to bude. S tím sem už smířený.


Odpovědět

1  2