Fórum - Téma


Denni sviceni


Fórum Swift New II Denni sviceni

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2012 Swift New II Sport

1 fotek  |  28 diskuzí

Palivo benzín. 6-rychlostní Manuální převodovka.


1  2

2016-04-25 13:17:29

Takže jsem z toho zamotanej víc než jsem byl. Já tedy svítit tak nesmím a ti co se ,,vyrobily,, po mě můžou. A ti co si tam přimontovali sami denní svícení svítí jak chtějí, ale hrozí jim možná pokuta podle nálady a znalostí policisty. Ale hlavně zdraví a pohodu.

Připomíná mě to situaci se ,,zadní lištou brzdových světel ,, před několika lety. Když si jí tam někdo namontoval a přikoupil sám hrozila mu pokuta . A za několik málo let se auta vyráběla i s ní ,když zjistili že je to dobrá věc.

2016-04-25 13:32:27

kamil:

Vezmu to odzadu, protože to mnohé vysvětlí.

< za nedlouho se auta vyráběla i s „zadní lištou brzdových světel“, když zjistili, že je to dobrá věc > Nelze slučovat co je dobré či logické (zde ani jinde v životě lidském) s přesvědčením, že je to správné a neradno se tím bezhlavě řídit. Důležitější totiž je, co praví (vyžaduje) zákon. To že schválení něčeho dobrého trvá, záleží od toho, jak hbití jsou naši zákonodárci resp. volení zástupcové. A ti, jak známo, mají mnoho na práci (odklonit a ulejt prachy atp.). Automobilky mohou mít výjimky, čili mají-li to či ono schválené – smí se to.

Čili máš-li DRL sviť nimi jak praví obecné nařízení a neřeš.

2016-04-25 13:37:50

brtník: ano ja rozumiem, ale aj tak mi svietenie zadnymi svetlami vobec neprekaza i ked nedava zmysel (vacsinou za denneho svetla ani nie je vidiet). A ked si to vezmes, niektore auta (ktore este nemali LED) pouzivali ako denne svietenie stretavacie svetla (casto sa to aj dorabalo - doprogramovavalo). Pritom zadne svetla im nesvietili. A obcas aj clovek stretol auto co mu za tmy nesvietili zadne svetla, lebo sofer dopredu so stretavacimi videl. Az ked mu nesli zapnut dialkove tak si to uvedomil.

MilanT  
Milan
2016-04-25 13:56:32

brtník:

Tak jako máš pravdu, ale proč těm zrovna dobrým věcem a nápadům tak dlouho trvá než se dostanou do praxe a zákonů?

Viz bordel v zástěrkách ve vedleším threadu. Byly povinný, pak nemusely být, teď mohou být...je to praktická věc, ale do zákonu se to už nedostane, protože to zvyšuje spotřebu paliva o 0,001 litru na milion km.

Mám pocit, že co je mezi lidem oblíbené, tak s tím politici otálejí. Kdyby si lidi dobrovolně montovali systém Start/Stop, tak je to podezřelý a dokonce by se to zakázalo jako aktivní antiradary. Ale do lesa nám zakážou chodit, to jde raz dva.

2016-04-25 15:06:49

milant:

Nepropadej beznaději!

< do lesa nám zakážou chodit, to jde raz dva > To má také elegantní řešení: staň se myslivcem! Ti, jako „honorace“ krz všechny režimy, mohou (hnáni loveckou vášní) vstupovat na jakýkoli pozemek a na majitele třeba vypláznout jazyk (kdyby se ovšem raději netvářili nadutě).

< proč těm zrovna dobrým věcem a nápadům tak dlouho trvá, než se dostanou do praxe > No přece proto, že nejsme ve Francii. Ti si žádnou křivdu nenechají líbit. U nás to má ještě jednu rovinu. Představ si, že si namontuješ něco užitečného, ne nebezpečného byť nehomologovaného a trefíš příslušníka. Myslíš, že by Tě pochválil, jaký jsi průkopník a kabrňák? Leda houby s voctem – smlsnul by si na Tobě, protože mu nejde o věc samou, ale aby ukázal, že je něco víc než Ty. Ono je dost těžké někoho nesejmout, když bys mohl... A vo tom to všechno je!

2017-03-03 18:17:02

Ahoj, měl bych na vás dotaz. Tchyně má Swifta a dnes, když nastartovala, tak jí svítí dálková světla, kroužek na páčce nejde polohovat - páka se asi taky nevrací - no popisovala mi to po telefonu. Je v čoudu páčka, nebo se to dá nějak řešit? Předem díky.


Odpovědět

1  2