Fórum - Téma


Dlouhé startování


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick IV Dlouhé startování

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2015 Vitara / Escudo / Sidekick IV

1 fotek  |  108 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.


1  2

2016-02-18 09:08:37

fery66:Zdravím "Vitaráky". Naprosto se podepisuju pod pod zkušenost s dostatečnou časovou prodlevou mezi zapnutím palubní elektroniky - dříve jsme to nazývaly el.napětí pro "zapalování". Myslím že v každém návodu k dnešním vozům se o nějaké vhodné prodlevě před samotným startem motoru i určitě píše.

U starých karburátorových motorů jsme mohly jít na věc bezohledně a okamžitě? - TO URČITĚ NE Každý z nás musel minimálně před startem párkrát prošlápnout plynový pedál, aby "napumpoval" benzín. Někteří dokonce museli předtím otevřít kapotu motoru a napumpovat palivo do oběhu. Nesměly jsme zapomět zapnout sytič! A teprve potom se pokusit o start - samozřejmě s lehce sešlápnutým plynovým pedálem...

Dnes nám všechny tyto úkony /jako řidiči/ odpadají. A tak před samotným povelem ke startu motoru prosím nechejme tu řídící elektroniku ať má čas a možnost si změřit teploty vzduchu, motoru, nastavit polohy klapek, natlakovat palivo.....atd. My jsme to u karburátorových motorů taky nemohly ošidit.

To že motor Vitary chytá o pár desetin vteřiny pomaleji je skutečnost a nijak ji už víc neovlivním. Navíc celý proces v mém případě se děje už kompletně automaticky, protože nemám zapalovací skříňku s klíčkem - pouze tlačítko start. Jak už psal některý z nás dříve v tomto vláknu, tak delší doba do zážehu je pravděpodobně požadována řídící elektronikou. A asi má důvod.

2016-02-18 15:43:46

Tzn ten problém je u všech aut s motorem 1,6 benzín?

Tedy i u S crossů ?

.


Odpovědět

1  2