Fórum - Téma


Doklady do zahraničí pro SX4 a zodpovědného řidiče


Fórum SX4 I Doklady do zahraničí pro SX4 a zodpovědného řidiče

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2014-06-16 14:37:59

Tak vám mírumilovně pracuji v dílně, poslouchám ČR 1 Radiožurnál . . .

. . . a i když nikdy nehrají Child in time (Deep) ... ani Look at yourself (Uriah) ani Stairway to heaven (Led), občas se dovím něco chytrého. Před chvílí mě ale nedzvedli ze židle ... resp. od hoblovky:

"Řidič v cizině musí mít zdánlivě nesmyslné, tam však povinné věci :"

  • ve Španělsku DVOJE STEJNÉ DIOPTRICKÉ BRÝLE, to když Ti manželka dá k ránu, když se vracíš podroušen, přes držku, a zlomí ramínko u jedněch, musíš mít identické náhradní.

Já říkám: "Jděte vy Evropští Španělští úředníci do prd.le, že mi dá babi do tlamy, je moje, a ne bruselská věc

V Bosně musíš mít OVĚŘENÝ a DO ENGLIČTINY a BOSENŠTINY ověřený souhlas -např.- Tvého syna, že Ti auto půjčil na dovču do BiH, pokud je auto jeho.

Musím mít notářsky ověřené čestné prohlášení, ŽE JSEM ALKOHOLIK a LEMTÁM POUZE VÍNO, když jedu na dovču do Břeclavi ???

A že NELEMTÁM ČESKÝ PÍVO, a když jó, že musí být teplejší než 15 st.C ??? Kvůli tomu, aby mě Jihomoravská policie nepokutovala, že kyselý moravský ch....ky mi křiví obličej a pívo musí mít 6 až 8 st.C, což je povinná kladenská teplota píva ???

Po 60-ce věku je povinnost řidiče ... ačkoliv v ČR tato povinnost vzniká po dosažení 65 ... mít lékařské vyjádření o schopnosti řídit motorové vozidlo a opět v engličtině a nebo třeba řečtině, makedonštině ... ostatní země jsem zapomněl, jak mě Brusel zase na..al.

Milí přátelé (a taky přítelkyně Suzukačky ), mějte se hezky a nezapomeňte:

"Ve vesmíru i na dovče v Bosně a Makedonii je nejdůležitější mít bílý froté ručník a vypsanou propisku

Ahoj, Karel2

2014-06-16 14:56:35

karel2:

K tomu výčtu všech těch společenských lumpáren co jsi vyjmenoval si poznamenej ještě jednu.

Totiž, pokud u tebe ve vozidle při silniční kontrole německá "Kobra 11" najde nůž s délkou čepele větší než 12 cm, tak ti nakope prdel. A pak ti nepomůže ani tření froté ručníky

Vypsaným propisovačkám zdar...

Hill  
Jaroslav
2014-06-16 18:53:20

karel2: to o změně z 60 roků na 65 roků neznají ještě ani mnozí policajti u nás, že platí zákon 101/2013 Sb., kterým se povinnost mít s sebou potvrzení o zdravotní způsobilosti k řízení vozidla posouvá až na 65 a více let, od ÚAMK jsem neznalost ale nečekal...

Máme ale kuriozitu - řidiči autobusů a kamionů žádné potvrzení shánět ani vozit nemusí...

V Rakousku například nic takového neznají, je tam ale povinnost lékaře oznámit do registru řidičů, že řidič způsobilý není. A úřady pak vyzvou řidiče k vrácení řidičáku. Ale když neuposlechne, není to ani přestupek, dokud něco nevyvede nebo ho neodhalí při silniční kontrole: projetí počítačem stačí, aby věděli. Pak mu řidičák seberou na místě. Tím se to liší od vybodování, kdy je odevzdání řidičáku povinné, pokud nebyl zadržen na silnici už s posledními body.

Podobné je to i jinde, například v Bavorech vozil strejda způsobilostní kartičku stejně velkou jako řidičák tuším od pětasedmdesáti.

Hlavně cestou respektuj odlišnosti dopravních předpisů příslušné země, abys na jejich silnicích neomezil ani neohrozil nikoho dalšího, to je prostě povinnost. Mimo evropský řidičák případně mezinárodní řidičák (ten potřebuješ jen ve vybraných zemích a k zapůjčení vozidla) ale nezná vídeňská dohoda jiný doklad, který by osvědčoval právo řídit motorové silniční vozidlo. Vzájemně se uznávají řidičáky, povinná výbava, osvědčení o technické způsobilosti vozidla (není-li jeho stav zjevně neodpovídající), v "neškrtnutých" zemích zelená karta.

No a pak jsou národní předpisy, které platí pro všechny, například počet bezpečnostních vest, hasicí přístroj, je-li ve vozidle, musí mít platný termín revize..., případně jsou země, které vyžadují funkční hasicí přístroj ve vozidle vždy v dosahu řidiče a vestu taky,... ale to se vše týká vozidla.

Jestli některá ze zemí, kam pojedeš, má podobný předpis o zdravotní způsobilosti, platí pro místní řidiče, stejně jako například rychlostní omezení pro řidiče začátečníky. Na cizince se nevztahuje. Ten papír od nás ani s překladem nebude nikoho zajímat, protože není dohodnutá jednotná mezinárodní metodika vyšetření ani seznam, co už je nebezpečné a co ještě nevadí.

Jo a počet převážených vypsaných propisek bude policajty zajímat až od pokrytého dna kufru, že jako něco takového se denně nevidí...

2014-06-17 09:13:52

plukovník: To s tím nožem je fakt? Já vozím v autě UTON, a něco takového by mě ani nenapadlo.

2014-06-17 10:29:20

hill: Největší průser v odlišnosti dopravních předpisů jsou kruhové objezdy - třeba v Řecku tam platí přednost zprava - pro nás, kteří jsme zvyklí mít na kruháči přednost, jde někdy i o život. Slavná EU řeší nesmysly typu "žárovky" a zásadní věci - jako třeba sjednocení dopravních předpisů ve všech zemích EU nikdo neřeší.

MilanT  
Milan
2014-06-17 10:34:58

pivlis: Plukovník nás nezkouší a má pravdu.

Tady najdeš vše shrnuto - http://www.messerforum.ne...ffengesetz-und-messer.php

2014-06-17 10:47:07

pivlis: mohli se zbláznit,že mám na palubce záchranářskej nůž Wenger emergency v pouzdru ,na případné přeříznutí pásů, a rozbití okna, a k čemu že to je ? cácorka policajtská ddr , tak sem dal vysvětlení - erste hilfe a byl klid, ale jen díky mé němčině ...a ...kdyby jenom zabavovali, ale voni ruce do klepet na služebnu, prohlídka , drogy, ,protokol o nezákonném dovozu zbraní , první pokuta minim 30,-Eu a za opakování se de snad i sedět.... fakt žádná sranda...

potvrzuji, jezdím nakupovat do Zittau poměrně často, a nález nože v autě jsou oblíbený sport ein zwei drei Polizei.....,,,takže obušek musí z auta, nůž, pepřák,paralyzer...povoleno je pouze např k výkonu rybářského práva spolu s výbavou tzn rybářské pruty atd a k tomu filetier messer fileťák ....

2014-06-17 11:10:41

Díky za info. Jestli někdy pojedu do rajchu, tak budu muset vyházet půlku auta

2014-06-17 14:35:57

pivlis:

Jestli máš v autě ten UTON, tak jseš v průseru, protože to je útočný nůž s oboustranně broušeným ostřím a ty jsou zakázané bez ohledu na délku střenky a zda jde o civilní verzi a nebo verzi czech army.

Navíc konkrétně v tom Německu údajně (nemám ověřeno) platí od roku 2008 zákon, který zakazuje "volně" vozit a nosit, to jest připravené k okamžitému použití (nezabalené např. v zavazadle) všechny zavírací nože s jakoukoliv délkou střenky (i kratší než ty tři palce ), které mají pojistku a jsou otevíratelné jednou rukou, to jest s otvolem pro palec ve střence)

Takže, např. plukovník, který nosí všude svůj Victorinox Soldier by byl v řiti (pokud by v šachové mluvě "netáhl bílé"- nevěděl jak se věci mají). Přesto v něm minulý týden byla malá dušička, když na tento nůž zapoměl a procházel v Monacu přes jeden bezpečnostní rám . Naštěstí to dopadlo dobře.

Jinak ještě hůř jsou na tom milovníci "Bowie Knife" v samurajském Japonsku, kde je povolena délka střenky jen 5 cm, nebo v Dánsku, kde je to údajně jen 3 cm.

Někde dokonce došli s tou demokracií a "všeobecnou bezpečností" tak daleko, že je tam problém i s odlamovacím nožem, jaký používají podlaháři na řezání lina a koberců.

No a jestli vozíš v autě mnoho krámů a různého nářadí, tak bych ještě uvedl příklad mého švagra z doby před Schengenem, kterého nepustili do Německa s odůvodněním, že tam chce načerno provozovat živnost. Ale to už doufám dnes snad nehrozí.

2014-06-17 14:48:05

plukovník: Mám v autě asi 4 nože pro různá použití. Teď už ne, ale dřív jsem vozil výbavu pro přežití, jako by měla přijít jaderná válka nebo nějaká jiná apokalypsa. U sebe mám občas victorinox rucksack, v tašce taky obvykle něco malého (s vývrtkou a otevírákem , takže když jdu služebně na obchodní soud, vždycky mě rám nabonzuje.

Takže do Německa raději vše vyhodit. Kdysi se tvrdilo, že Němci vracejí Čechy domů i kvůli pracovním rukavicím v kufru, které tam mám taky.

2014-06-17 16:12:09

pivlis:

Tak to jsme na tom podobně. Já jako sběratel různých fetišů ke kterým patří i sbírka nožů Spyderco, Benchmade a Victorinox, jsem také některé z nich někdy vozil v autě, jednou dokonce i nádherný desetipalcový "Rambo" model pro přežití za 1000 € .

Problém je, že na pistoli můžeš mít zbrojní pas, ale kudlu ti rovnou seberou. Tedy pokud neprokážeš, že ho nutně potřebuješ na přežití.


Odpovědět