Fórum - Téma


El. stahovanie okna Ignis II


Fórum Ignis I El. stahovanie okna Ignis II

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2008 Ignis I GL

16 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2016-05-10 19:02:04

Zdravim Vas ! Dnes mi zrazu prestalo fungovat el. stahovanie vodicovho okna (IGNIS II 2008). Mozem stlacat spinac, okno sa ani nepohne, nevydava to azni ziadne zvyuky (ze by sa motorcek aspon snazil). Naivne dufam, ze by to mohlo mat samostatnu poistku, kedze prave okno funguje. Takze otazka do fora: Neviete niekto ci el.stahovania okien vobec maju poistky? A ak maju, ci su oddelene pre lave a prave? A ak by doslo k najhorisemu, neviete kde lacno zohnat lavy predny motorcek ?

Dakujem pekne !

2016-05-11 17:29:00

slepec:

snad trochu pomůže obrázek. Při pohybu okna dolů na řidičově straně musí být vodivě propojeny kontakty B-DD a kontakty DU-E. Při pohybu nahoru kontakty B-DU a kontakty DD-E. Stáhni konektor a prstem podrž polohu dolů a měř ohmmetrem (naměříš nulový odpor, pokud je vše v pořádku), stejně tak podrž polohu nahoru a proměř (naměříš nulový odpor, pokud je vše v pořádku). Pokud při těchto pokusech v jednom, nebo druhém případě naměříš nekonečný odpor je mechanika přepínače poškozena.

Nevím, jak Ignis trpí na lámání vodičů mezi panty dveří, ale např u staršího Peugeota je to častá příčina závady. Co se týče pojistek, zatím nevím, pokusím se dohledat.

2016-05-11 20:36:44

Zdravím,

závada bude s největší pravděpodobností ve spínači ovládání okna. Na kontaktech se časem vytvoří jakási nečistota, která vytvoří nevodivou vrstvičku a kontakt přestane spínat. Spínače použité u Ignise jsou stejné jako používala Opel Agila a Wagon R. U obou typů jsem je měl několikrát rozdělané právě proto, že nefungovala okna. Stalo se to jak u spínačů u řidiče, tak i u spolujezdce. U řidiče to bylo častěji. Spínač se dá poměrně dobře vyndat, rozložit a kontakty vyčistit. Je třeba dát pozor při rozložení, protože mohou vyskočit pružinky. Po vyčistění zase fungují normálně.


Odpovědět