Fórum - Téma


Geometrie nebo vlastnost?


Fórum Kizashi Geometrie nebo vlastnost?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Kizashi  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2011 Kizashi

1 fotek  |  8 diskuzí

Palivo benzín. 6-rychlostní Automatická převodovka. Motor J24B.2014-12-22 18:12:55

Ahoj,

rád bych se poptal místních majitelů Kizashi, jestli mají podobný problém s nerovnoměrným sjížděním gum – mě se takhle sjíždějí jenom letní (vpředu), zimní jsou ok. Připisuju to tomu, že v létě si fakt užívám jak to auto drží a moc se nekrotím. Zajel jsem do servisu a poptal se, jestli je to ok – pánové říkali, že u dvou jiných Kizashi se s tím potkali také, kontrolovali u nich geometrii a všechno bylo cajk. Probrouzdal jsem fóra v Americe a tam zase lidi nadávali na to, že auta chodila s rozhozenou geometrií už z fabriky. Tak nevím – není problém geometrii zkontrolovat, ale říkal jsem si, že se zkusím poptat i tady, jestli už jste náhodou někdo neřešili stejný problém.

P.S.: Uznávám, že vzorku není mnoho, ale fakt jsem nečekal při půl milimetru venku plátno na vnitřní straně

2014-12-22 21:30:36

Mě se takhle sjely 10 let staré pneu co na swišťovy byly ještě původně, táhlo to pak ještě doleva, po přehození doprava takže geometrie nee, pak to začalo drncat, no a pak... už jsem měl jiné pneu a ty se chovají normálně.

2015-02-05 09:53:47

bullitt: Já jsem na tom podobně. Je pravdou, že jsem auto koupil starší a tak přehled o stavu pneu při koupi nebyl detajlní,nakonec jsem při přezouvání na zimní pneu zjistil to, co ty. Jelikož jsem kupoval nové zimní gumy bylo mi doporučeno geometrii udělat. Opravdu byla rozhozená. Přední náprava obě kola a na zadní nápravě kolo levé. Nic nebylo poznat při běžném řízení. Jinak auto super. I když se již nevyrábí, náhradní díly by se měly vyrábět podle standardů 10 let a pak se uvidí. Spotřeba slušná,interiér velmi solidní. Nelituji toho, že jsem si jej pořídil.

Pokud se ti bude chtít,rád bych přivítal nějaké osobní postřehy,které tě mile i nemile překvapily při provozu tohoto auta.

Dík Ivo

2015-03-02 00:09:14

farros: Tak jsem to nechal zkontrolovat a byla taky rozhozená – uvidím, jak to bude vypadat na jaře – zima mírná, takže gumy hořej Co se týče postřehů – mám to auto tři roky a kromě toho, že jsem si do něj nechal (já blbec) dát tu navigaci od Clarionu, tak nemám sebemenší problém. Jedině snad zavírání kufru – když si nedám pozor, a dám něco tam, kde jsou panty, nemusí to dopadnout nejlíp – posledně to odnesl narozeninový dort, no ještěže jsem tam nedal vajička – to bych to asi musel prodat… Je to celkem živé a drží to na silnici jak helvétská víra – za mně dobrý. Jo, možná boční vedení sedaček – na motokáru nic moc Koketuju s možností dát tam Big Brake Kit (jenže zimní kola mám bohužel sedmnáctky). A zkusit tam dát Strut Tower Brace (teda jestli se tam vejde, ale v Americe jsem někde nějaký viděl) – jestli to pomůže, tak už to auto bude neutrhnutelný

2015-03-02 09:23:36

bullitt: Jo, také jsem na nějakém videu viděl rozpěrnou tyč do motorového prostoru na naše auto.I když jsem pátral přes internet i na amerických stránkách,nenašel jsem výrobce.Tobě se to podařilo? Díval jsem se na Aerio Style Reloade, přes Amazon.com, ale i přestože tam nějaké díly co neseženeš tady byly, rozpěrná tyč ne.S autem jsem také spokojeny,ale vzhledem k tomu, že jsem měl vážný úraz na lyžích, teď stojí v garáži.Prosím tě,pokud máš kontakt na dodavatele rozpěrné tyče,mohl bys mi ho poslat?

Dík a pokud jezdíš na lyžích, tak opatrně.

Poslal jsem ti mé auto minulé, a v popředí nové.

2015-03-29 19:22:41

bullitt: Prosím tě, minulý týden mi dal prodejce ze Suzuki, který kdysi jezdil s auty závodně kontak na českého výrobce rozpěrných tyčí dalkos@seznam.cz . Pokud stále ještě o tom uvažuješ, můžeš to využít. Ta firma sídlí asi 20 km před Prahou směrem na Brno po D1. Jsou ochtni tuto tyč vyrobit, ale musíš přistavit auto. Já jsem z Ostravy a to je trochu daleko, ale uvažuji o tom.

Měj se.

2015-03-29 19:25:28

farros: Tak to mám kousek, když se tam stavím, tak počítám, že ji udělají podle jednoho auta dvakrát, do Ostravy to asi nějak dopravit umím – jen teď nemám moc času, takže hned to nebude. Každopádně dík za kontakt.

2015-03-29 21:27:52

bullitt: Dokonce mi slíbili, že když auto přistavím, tak mi rozpěrnou tyč udělají zadarmo. Byl bych rád, pokud bys toho využil.

Se mnou si nedělej starost, já to pořeším třeba až budu zdravý


Odpovědět