Fórum - Téma


Grand Vitara končí


Fórum Grand Vitara III Grand Vitara končí

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla


1  2  3

2015-04-30 13:42:23

certik:

No vidíš, a opět žiješ v bludu

Kočka domácí sice není kočka divoká, která opět stejně jako kuna lesní ryby vůbec nežere, ale není ani kočka rybářská, která je žere v omezené míře.

Kočka žijící v přírodě je výlučný masožravec. Podle toho vypadá její zažívací ústrojí – je jiné, než u psů a lidí. Její hlavní potravou jsou drobní hlodavci, ptáci, ještěrky, atd. (Nikoliv ryby - kromě kočky rybářské).

Ryby se začaly kočkám domácím dávat k žrádlu až za 2. světové války v Británii, protože nebylo jiné maso. Britové jsou známí kočkomilové se svými Britkami a kočkami Whiskas a proto se iluze, že všechny kočky žerou ryby po světě velmi rozšířila.

Rybí maso se sice v malé míře přidává do konzerv a kapsiček pro kočky, ale rybí tuk s velkým obsahem vitamínu E kočkám způsobuje problémy, jako je zánět svaloviny, nebo poškození ledvin.

Doufám, že v té tvé krabici neleží nějaká chcíplá kočka, co se přežrala rybami...

2015-04-30 14:20:15

plukovník: Naše kočky se vždy mohly po rybím mase utlouct a nikdy neonemocněly, můj dědeček chytal kuny lesní i kuny skalní do sklopce a jako "zaručenou" návnadu celkem s úspěchem používal rybí hlavu nebo ptačí vejce..., abychom však úplně nebyli OT - GV ještě definitivně nekončí - v Simcaru ještě prodávají skladové zásoby

2015-05-10 19:59:13

Kluci, já nevím, do konce jsem to už nečetl, ale kuna, jichž máme v okolí dostatek, si troufne i na o dost větší zvíře. S kočkou zatočí raz dva, nejlepší obrana je vlčák, ale nesmí spát, pak mu naserou přímo před boudu, úplně vidím, jak se při tom smějí. Výsledek párty kuny u mě v motorovém prostoru - na motoru zbytky králíka, za baterkou 2 vypitá vejce, překouslý kábl ke svíčce, rozcupovaná protihluková izolace, překouslá hadička k ostřikovači a vychlastaný obsah. Souboj kuny s kočkou - boj netrval ani půl minuty a kočka se odporoučela bez přední tlapky, kterou předtím udatně napodobovala styl Chucka Norrise. Neúspěšně. Sajrajt v motoru, zbytky slepic a drobného hospodářského zvířectva jsem po nich uklízel dost často. Až vlčák to vyřešil, ale jak říkám, když zaspí, jdou se mu pomstít.

2015-05-10 20:58:11

pivlis:

Trávení kun je sice v ČR zakázáno, ale nikoliv v Polsku, kde lze zakoupit jed na kuny od firmy Vigonez.

Nenecháme si přece našim Německým Ovčákům srát od kun přímo před boudu

2015-05-11 09:55:17

plukovník: Já viděl dokument, že kuny vyplenily i orlí hnízdo s mláďaty, když byli staří na lovu... To trávení se mi ale nelíbí - určitě lepší je plašička nebo spray. A když už nic "nepomáhá" - tak sklopec s návnadou.

2015-05-11 20:17:42

certik: Plašička je hrozná, to pískání je otravné. Spray vcelku fungoval. I na králíky.

MilanT  
Milan
2015-05-11 20:21:20

pivlis: Na králíka taky používáme sprej - http://kuchynske-oleje-ve...eji-300-ml-extra-virgine/

Má potom takovou křupavou kůrčičku.


Odpovědět

1  2  3