Fórum - Téma


Grand Vitara s automatem


Fórum Grand Vitara II Grand Vitara s automatem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara II  |  Naše vozidla


1  2

2013-07-07 18:27:12

jerry: Zdar, u 4H-Lock i 4L-Lock zatáčet můžeš, ale jen na povrchu, kde je zajištěn prokluz kol (bláto, sníh, led, písek, mokrá tráva), ne na tvrdém. Je to proto, že uzávěrka diferenciálu zároveň omezí možnost různé rychlosti odvalu kol v zatáčkách, což se na "měkkém" povrchu lehce vyřeším prokluzem, zatímco na tvrdém si ničíš ten středový diferenciál, je-li zamčený. Na něm používáš 4H. Poznat to je, ale upřímně, je jen hodně málo situací, kdy to budeš potřebovat, dojde-li k tomu vůbec někdy. Já jsem 4H-Lock použil zatím jen dvakrát a 4L jen jednou, když jsem potřeboval z cesty odtáhnout spadlý strom.

2013-07-07 19:14:45

pivlis: Ahoj, děkuji. Je vidět, že názory se různí, ale budu věřit vám tady na fóru, jelikož je vidět, že jen neteoretizujete, ale že ta auta znáte z praxe nebo je dokonce vlastníte a tím líp.

Je fakt, že na 4H jsem zatím všude vyjel, dokonce i s leckým podceňovaným motorem 2.0 (2,4 se mi v době shánění Vitary pořídit nepodařilo), ale snad to nevadí, jelikož jsem mu dal asi vše, co zatím potřeboval a možná ještě víc. Ani toho oleje moc nechce (dnes má najeto cca 103 000 km), bere méně než mi bylo řečeno při koupi. Ještě jednou díky.

2013-07-07 19:36:29

jerry: Mě to hned vyhouká,když se jí něco nelíbý. Jinak já ji měl teď první zimu tak jsem jí taky moc neotestoval, ale L jsem použil jen na starejch gumách po koupi novejch jsem jí nepotřeboval. Jinak jsem měl starší Fronteru a ta byla na průchodnost terénem,sněhem a blátem v lese LEPŠI'.

2013-07-07 19:55:35

karlosdc666: Jsem jí koupil před necelými dvěma lety a jelikož jsem předtím jezdil všemožnými Škodovkami včetně YETI (který na Vitaru dle mého úsudku nedosahuje ... a nyní mě národe ukamenuj :)), nějak jsem si říkal, jestli je do terénu vůbec lepší auto (v dané cenové realci). Fronterou jsem nejel. Ale když to říkáš, asi to tak bude. Jezdím 99 % cest po silnici, auto netrápím, když nemusím. Myslím, že se u mě má docela dobře a službu nemá těžkou. V zimě krásně topí a hlavně rychle, to je moc fajn. Ta kola, to je opravdu (myslím si) hodně znát. Koupil jsem letní PIRELLI a musím říct, že to je znát. Dobrý vzorek určitě zmůže hodně. Doufám, že jí nedostanu do stavu, aby na mě houkala, že to bude v klidu. :) Ale člověk nikdy neví. Díky.


Odpovědět

1  2