Fórum - Téma


GV 3.2 prosakuje olej od poloosy


Fórum Grand Vitara III GV 3.2 prosakuje olej od poloosy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla2016-02-28 12:28:30

Na zadním difu, na levé straně prosakuje olej. Půjde to opravit třeba jen jednoduchým odpojením poloosy, vyloupnutím gufera a nasazením nového, nebo je to nějaká složitost a musím do servisu?

2016-02-28 23:36:39

edy1: Ahoj Edy, máš na zadní nápravě kotoučové brzdy? Asi ano, tak pokud ti ten olej netece hodně, tak to neřeš! Já s tím jezdil 2roky. Chce to pouze občas změřit hladinu oil náplně. Simering nestojí moc, jen práce trvá dva dny!! Nevím odkud jsi, ale v HK v Regine se s tím ještě nesetkali. U starého typu nápravy je výměna jednoduchá, u té naší s kotouči udělal někde Japonec chybu. Musí se na jedné straně dodělat spodní rameno, už to je pakarna, protože ty šrouby nejdou povolit(připrav si autogen). Poté nastane ta nejhorší práce a to je vyrazit poloosu. Ta je v diferenciálu zajištěna kroužkem, který se při každé demontáži zničí. To by nebylo tak na závadu, kdyby jeho kovové zbytky nezůstaly v diferaku. Což znamená ho minimálně rozdelat a vyčistit. Mechanik si z této "banální" výměny simeringu málem vybral zdravotní dovolenou.

Ještě navazu na téma výměny oleje v motoru, zjistil jsem, že se to vyplatí nechat udělat v běžném neznackovem servise. Jen si zjisti někdo tady na fóru, jaký oil tam patří a nech to na servisu. Co usetris na práci, zaplatíš na oleji, v servise nají "levnější" sudovy. Nemám zkušenost s tím tvým 6tivalcem, ale pokud je to podobný jako u 1,9d, nebo 2.4 benzínu, tak vykuchat ten oil filtr je pěkná pakarna. Chce to na hever a projíždět s autem nahoru/dolu.

Omlouvám se za překlepy, píšu z mobilu v posteli a ta té devítka si občas napíše blbustku.

Jinak gratuluju k té 3.2, já ji taky chtěl, no bohužel to nedopadlo. V cechach se jich prodalo snad jen 7ks!!

Servus, co tam máš za další dotazy????

2016-02-29 02:46:13

Ahoj Teleke, s tou poloosou jsi mě moc nepotěšil, mám tam kotouče, ale řešit to nějak budu. Je to zánovní auto s malým nájezdem km a chtěl bych to mít vpořádku. Ten olej v motoru je podle brožury 5W30, šest litrů. S tím si nějak poradím. Pak dám vědět jak to dopadlo.

2016-02-29 07:40:55

Takže stejný oil jako u 2,4ky. Záleží, jak jsi zručný. To je ta zlata, co se tady prodávala v inzerci? S tou poloosou to mohla být náhoda, třeba budeš mít štěstí! Pak dej vědět.

2016-02-29 11:36:31

V inzerci byla, je taková do béžova. Barva moc pěkná a není na ní vidět blato. Asi myslíme tu samou. Jestli bude vše tak jak zatím vypadá, tak je to dobrá koupě.


Odpovědět