Fórum - Téma


Hluk a zpomalení stěraču SWIFT 05


Fórum Swift New I Hluk a zpomalení stěraču SWIFT 05

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla2011-12-06 12:00:29

Ahoj, při spuštění stěračů se začne ozývat zvuk jako např. vrzání starých dveří. taky to stírá hrozně pomalu.

Nevíte co s tím, popřípadě kolik stojí celé stěrače?

Rozebral jsem to s taťkou a zvuk jde z jakéhosi soukolí u motorku. I to jsem rozebral včetně motorku samotného. Rotor i stator byl trochu zrezlý, tak jsem ho vyčistil. Se soukolím jsem nic nedělal, vnitřek je z jakéhosi plastu.

Dále táhla stěračů mají na koncích klouby(ocelová kulička přivařená k táhlu), které jsou nacvaknuty do plastového kalíšku. Celé táhla i ty klouby byly zrezlé a vydřeli mi plastové kalíšky. Leštící pastou jsem je zbavil rzí, dále jsem vazelínou promazal plastové kalíšky a vůbec vše co se hýbe. Složil zpět a stále nic, navíc mi stěrače jedou nejdřív jemně dolů a pak až nahoru což má za následek, že v horní poloze skončí dřív a špínou mi zvětší B sloupek a tím i mrtvý úhél, v zimě za sněhu to bude hnus. Pokud máte zkušenosti, pomozte. Já se to budu snažit vyřešit a poté připojím foto a řešení ale zatím mne napadá jen koupě nového celku.

2011-12-06 13:32:19

Ahojky,takhle jsem opravoval známemu Fiat brava,když to rozděláš to soukolí ze spodu mělo by být na šroubky.Z vrchu je plastoví váleček na hřídeli,ta drží stěrač,je tam z důvodu ochrany hřídele je s podivem že je to slitina a ta časem zarezne,pak to nedělá dobrotu,musí se odmontovat pérovka pak je tam potřeba opatrně to vylisovat celí ven,musí se rozhodit ten spodek soukolí,vyčepovat ať to má vůli,no a pak to přes dřevo srazit,očistit namazat a dát zpět.Je to tak na pul hodinky.

2011-12-06 17:13:02

No zkusím to ale cca půl hodinky mi zabere celou sobotu. Se znám. Díky

2011-12-06 21:05:54

Ahojky.nejdřív odmontuj ten motorek,držíto 2 šroubky mám pocit.Pak povol šroubky na spodku,jsou tam4-5nevím opatrně demontuj to soukolí vyčepuj jej ať je volný dej to na dřevěný špalíky nebo jinam ať to má volnost,nalej na hřídelku coca colu ta rozpouští rez,nebo použij védečko a pak tvrdý špalík a kladivo a poklep na tu hřídelku mělo by to vyjet z té plast.trubky.Hlavně klídek


Odpovědět