Fórum - Téma


Hluk pri otvorení zadných okien.


Fórum Pokec všeobecný Hluk pri otvorení zadných okien.
2015-09-03 21:26:57

Asi po 6 mesačnom použivaní Suzuki SX4 mi začína vadiť rezonančný zvuk pri otvorených zadných oknách. Má niekto podobný problém? Mám manuálne ovládanie zadných okien a deti si nedajú povedať, takže kľučký dole.

MilanT  
Milan
2015-09-03 21:50:34

sx4mirec: Vyřešil jsem to tímhle, poměrně drahým řešením - http://www.suzukiclub.cz/...images_category.php?id=84

Zvuk zmizel, do auta nelítá hmyz, není vidět do auta, na přepravovaná vnoučata a domácí zvěr nesvítí slunce, vnoučata nemůžou nic vyhazovat z oken, vystrkovat všetečný ručičky...

A ještě tě poprosím o drobnost. Nedávej tahle témata o konkrétních problémech konkrétního modelu auta do všeobecného pokecu. Zaslouží si to být v sekci o SX4, ať je to tam pěkně pohromadě. Díky.

Hill  
Jaroslav
2015-09-03 21:55:32

sx4mirec: budeš muset kličky odmontovat a dát tam víčka, dávalo se to do Formanů pro případ, že by odešlo elektrické ovládání oken.

Jinak dětem nezabráníš v otevírání.

Hluk v pětidveřáku při otevřených zadních okénkách je totiž normální, vlastně se z auta stane basová varhanní píšťala a "dupe to", Bez ohledu na model i výrobce. Zatím ověřeno ve dvou pětidveřových Swiftech, SuperBéčku, asi šestnácti Oktávkách (jestli dobře počítám), šesti Roomsterech, dvou Feliciích, nedopočítatelném množství Favoritů a Formanů, Pažoutu 406, Golfu, Yettim, Audi A6, CitiGo i dvou Medvědech třídy R. Prostě za jízdy nad 50 km/h (u některých to začíná až při 70 km/h) je blbost otevírat zadní okna.

Taky jsem mockrát vzpomínal na třídveřáka, kterému šla vyklopit zadní okna jen do stran, tam ten problém nebyl - a navíc nepotřeboval ani klimatizaci.

EDIT: neřešil bych zařazení do sekce SX4, proto jsem si toho ani nevšiml. Jak dokládám, je úplně jedno, kterého modelu se to týká, pětidveřáky to dělají už z principu všechny, dokonce i čtyřdveřáky.

2015-09-04 23:31:03

Ďakujem chalani. Takže zvuk pri otvorených oknách už nebudem riešiť a príspevky budem dávať do sekcie s SX4.


Odpovědět