Fórum - Téma


Ignis - vyplatí se ještě oprava?


Fórum Ignis I Ignis - vyplatí se ještě oprava?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla2016-08-16 23:17:44

Zdravím ignisáci, pomozte mi prosím najít argumenty zda se pouštět do opravy nebo ne. Mám Ignis II, 2003 1.3 ddis, dvoukolka, tachometrových 200 tis.. Reálně… no nevím, bylo kupováno v bazaru před 7 lety.

Během posledních pár měsíců se začal chovat nestandardně. Objevily se vibrace v levé části přecházející do spojkového pedálu při určitých otáčkách. V servise jako příčinu určili levé rameno, které bylo vyměněno. Situace se sice zlepšila, ale rozhodně ne o 100 %, v pedálu nadále nepravidelně cuklo a při vyřazeném kvaltu jsem cítil, že se pedál chvěje, což předtím nebylo. Minulý týden, cestou z práce se mi zdálo, že motor je nějak líný a netáhne. Taky se ozývalo hučení, jako z předních ložisek. To trvalo cca 6 km. 30 m od domu dojíždím na dvojku, víceméně na volnoběh a motor chcípl. Nastartuju, dojedu ke garáži, chci couvnout a po sundání nohy z plynu opět motor chcípl. Ještě jsem nastartoval, zaparkoval, ale druhý den už motor nenaskočil. Jen jednou na možná desátý pokus asi na dvě vteřiny a pak mrtvo navždy. Tak šupem do servisu kde mi po třech dnech oznámili, že jde pravděpodobně o problém vstřiků a čerpadla na což si netroufli a auto mi vrátili. Jistotu ale neměli.

Auto má 13 let, tak nějak jsem si na něj zvykl, ale přemýšlím, zda má ještě smysl jít do výměny vstřikovačů a čerpadla, pokud teda jsou příčinou. Pak je otázka současně preventivně udělat rozvody a setrvačník ( vibrace spojkového pedálu?). Obávám se, že oprava by pak přesáhla hodnotu auta jako takového. Nebo zkusit sehnat celý motor a vyměnit případně auto poslat do světa tak jak je, pokud by měl někdo zájem. No a nebo jej poslat rovnou vrakoviště…


Odpovědět