Fórum - Téma


Jak se toto stane??


Fórum Dopravní přestupky Jak se toto stane??1  2

2016-02-02 07:54:00

joan: Záleží na výrobci panelu, ale osvědčilo se mi při sundávání filtru ze skla odmáčet lepidlo lihem. Tím samým se potom hezky zbavíš zbytků lepidla na folii. Případně zkus před sundaváním nahřát panel fénem, lepidlo změkne.

Joan  
Jana
2016-02-06 20:31:00

Tak jsem se k tomu už dostala, ale výsledek teda nestojí za nic .

Do pásku z kovotěsu jsem manikůrními nůžkami vystřihla dírku podle obkreslené koruny, přes otvor jsem položila čtvereček světlounce modrozelené fólie vykutaný z rozloupnutého monitoru (hanz_gramu: fakt to šlo lihem, dík ) a přišila, normálně jehlou a nití . Udělala jsem z toho takové účko a nasadila na otočný objektiv kamerky co nejblíž k čočce. Leč duchové-duši nezmizeli...

Hill  
Jaroslav
2016-02-06 20:42:37

joan: a vyzkoušela jsi natočení toho filtru do polohy, kdy duši zmizí?

Nebo ještě líp: reaguje průhlednost na otáčení, když ten filtr položíš třeba na displej mobilu?

Jak se chová polarizační filtr během čtvrtotáčky k odrazu ve skle, uvidíš na obrázku:

Joan  
Jana
2016-02-06 22:32:01

hill: Ha, nevyzkoušela! Zítra beztak pojedu autem, tak to vyzkouším.

Ten filtr se z displeje monitoru hodně špatně sundával, tak po desetinách milimetru . Ale je toho tam ještě dost, byl to 17" monitor . Tak si s tím ještě budu hrát.

Joan  
Jana
2016-02-08 19:15:24

hill: hmm, zajímavé: natáčení bazmeku s filtrem nemá pražádný vliv na to, co kamerka zobrazí... Ještě zajímavější úkaz pozoruji u mobilů: při položení na displej 3 roky starého Samsungu obraz výrazně ztmavne a při naklopení úplně, u 7 roků starého druhého mobilu Sony Ericsson neregistruji žádnou změnu! Podotýkám, oba mobily jsou klasické konstrukce, žádné moderní placky s OS.

Zatím tedy vidím jako nejjednodušší řešení nenechávat na palubce nic světlého a houby sušit za jízdy taky jinde

Hill  
Jaroslav
2016-02-08 19:52:18

joan: u těch displejů záleží na jejich konstrukci. Někteří výrobci je opatřili navrchu ještě jednou vrstvou s podobnými optickými vlastnostmi, jako má tekutý krystal bez napětí: depolarizačním mikrorastrem na horní ploše. Natáčení polarizačního filtru na nich je proto neúčinné nebo jen málo. Nezoufej a, až bude slunečno, zatoč si před kamerou v autě.

Přední okno nemá takovou vrstvu, takže filtr bude výrazně účinnější.


Odpovědět

1  2