Fórum - Téma


Jak spárovat dálkové ovládání


Fórum Grand Vitara II Jak spárovat dálkové ovládání

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara II  |  Naše vozidla2014-09-18 05:31:01

Ahoj. Potřebuji poradit mám GV XL 7 V6 rok výroby 2003 a před týdnem klekla baterie auto bylo odemčené a světla vybila baterii do mrtě. Přišel jsem k vozu a chtěl nastartovat. Jen to cvaklo. Pak jsem to chtěl zamknout ovladacěm a servo motorky pouze bzučely. Zamkl jsem to klíčem v zámku. Druhy den jsem startoval přes kabel auto přeparkoval a dal nabíjet. Od té doby nejde dálkové ovládání. Koupil jsem novou baterii do vozu. Čekal jsem při výměně že se vše samo spáruje ale to jsem se spletl.

Můžete mi prosím poradit jak postupovat dál aby se to dalo zamknout dǎlkovým ovladačem. Baterii v ovladači jsem měřil a je v pořádku.

Děkuji melisek.

2014-09-18 11:23:33

melisek:

Nedavno jsem to resil na aute manzelky. Ma sice Ignise, ale dalkove ovladani se shoduje s tim, co mam ja u moji GV XL7. Ona se rozhodla uklidit si v aute interier a poslouchat pri tom radio. Klic nechala po celou dobu v poloze zapnuto. Vybila se baterie v aute, ze neslo nastartovat. Tak jsme ji nabili a nastartovali. Nasledne jsme zjistili, ze auto nejde zamknout pres dalkove ovladani. Chvili jsem jak idiot zkousel vsechno mozne, abych DO rozchodil, a nic. Zenu napadlo at vymenim baterku v jejim klici, rikam na to, to je blbost, to nepujde. Nakonec jsem rozebral jeji klic a take svuj klic. A ziram, ono je to uplne stejne. Svou knofliko vou baterii jsem vlozil do jejiho DO a svete div se, jeji auto se dalo s pomoci jejiho DO uzamknout. Tak jsme koupili novou knoflikovou baterii a je klid. Jedná se o baterii CR1616. Mimochodem, ta původní baterie v klíči manželčina auta tam byla přes 10 let.

2014-09-21 08:47:18

Baterii jsem měřil voltmetrem a nezdála se špatná . Za pokus to stejí tak koupím novou

Hill  
Jaroslav
2014-09-21 13:27:32

melisek: jenže tu baterii musíš měřit při zátěži, když vysílá. Naprázdno se ta baterie může tvářit jako dobrá, i když už vysílač dávno neuživí. Ale to stejně při stisknutí tlačítka nijak přesně nezměříš, jde o sérii impulsů, na které měřidlo nestíhá reagovat, Některé ukáže pokles o 10%, jiné stihne "spadnout" na 50%. A osciloskop asi nemáš po ruce.

Čili výměnou baterie při prvních známkách zkrácení dosahu, což může začít i po třech čtyřech letech denního provozu (podle toho, jak se baterie ve výrobě povedla) se nic nezkazí a alespoň se předejde tomu překvápku, když stiskneš tlačítko a ono n ic...

MilanT  
Milan
2014-09-21 21:27:35

Když už se tu nakouslo měření knoflíkových baterií, tak bych doporučil si za pár korun pořídit nějaký měřáček, který měří napětí a zbytkovou kapacitu baterií pod zátěžovým proudem. Nechci tu dělat reklamu nějakému eshopu, a tak doporučím jen typ MS-229. Je to šikovná věc do domácnosti nejen na kontrolu knoflíkových baterií, ale i těch různých AA, AAA a 9voltových baterií (rozsah měření 1,2 - 12 V).

Dám sem odkaz na manuál a video - https://www.suntech.cz/data/navody/MS-229.pdf

2014-09-23 20:29:03

Děkuji za rady ak koupím novou a bude to


Odpovědět