Fórum - Téma


Jak vyndám trysku ostřikovače na kapotě?


Fórum Swift IV Jak vyndám trysku ostřikovače na kapotě?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2002 Swift IV GLX 1.3

1 fotek  |  2 servisních knížek  |  510 diskuzí  |  5.31 l/100 km

Výkon motoru 62.5 kW (85 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 298 ccm (79 cui), 4-válec, Řadový, G13BB.

Zakoupen v autobazaru Veselý v Břidličné u Bruntálu v červené základní barvě a s pětidvéřovou karoserií.Joan  
Jana
2015-03-21 23:10:14

Pěkný sobotní večer,

Swifťouška už mám ze servisu zpátky, kluci byli velice šikovní, tak jezdím, ale všimla jsem si při první jízdě, že neostřikuje levý ostřikovač předního skla. Na kapotě jsou takové dva plastové "bobky" a v každém jsou dvě trysky na ostřikování předního skla (Swift r.v. 2002). V pravém šplíchala jen jedna tryska, v levém žádná. Potřebovala bych ty bobky s tryskami vyndat z kapoty a doma pořádně pročistit, na kapotě se mi plastovým párátkem příliš nedařilo, je to zamazané jakousi "plastelínou" (možná nedopatřením při vyklepávání kapoty?).

Zkoušela jsem tím kvedlat, ale ven jsem je nedostala, tak radši poprosím o návod, abych to neurvala.

Moc DÍK!

2015-03-22 07:42:47

joan: Mám o 9 let staršího Swifta, ale to by mělo být stejné.

Stačí otevřít kapotu a zevnitř zatlačit třeba plochým šroubovákem na takové gumové zarážky (jsou 2), které jsou součástí toho "bobku" té trysky. Pak to celé vyleze ven

Hill  
Jaroslav
2015-03-22 10:34:27

joan: až budeš mít trysky pročištěné a hadičky budou volně viset, propláchni si celý ostřikovač tak pěti litry čisté vlažné vody - naplň nádržku, ani vyprázdni ji normálně čerpadýlky jak předním, tak zadním, a, až bude prázdná, zopakuj to. Je možné, že se dovnitř dostal nějaký sajrajt, který by ti ty trysky ucpal za chvíli znovu, třeba zbytek brusné pasty po kytování nerovností. Stačilo, když kapalina něco nahoře nabrala a při poklesu stáhla s sebou.

Může to být i zaschlá nějaká přísada z letní nebo zimní náplně, která se vysrážela při jejich smíchání (když nebyla úplně vyprázdněná letní náplň a dolitá zimní nebo naopak). U Swiftů 91 ani 96 se mi to nestalo, ty měly trysky dost velké na to, aby se ucpaly, taky ta kapalina ubývala hodně rychle, ale u služebních medvědů to byl každoroční problém (mají trysek víc a daleko jemnějších), jenže jsem z nikoho nedostal, jakou kapalinu si tam sami dolévali. Měli v tryskách jakousi želatinu, která šla ven jen stlačeným vzduchem střídavě z obou stran, a pak vypláchnout. Doufám, že mě to příliš často nepotká u nového Swifta. Používám totiž letní i zimní Sheron s efektem tekutých stěračů a ten už na mnoha pumpách nemají a ani prý mít nebudou kvůli nějaké reportáži v údajně nejsledovanější soukromé televizi, která zprávu a zamrzání zimní směsi později opět dementovala, ale zájem zákazníků už zůstal slabý, takže se údajně nevyplatí to brát na prodejnu...

2015-03-22 12:02:53

hill: A nebo koupit tohle: http://www.pv-obchod.cz/e...-do-ostrikovacu-4990.html

Používám to už 3 roky a míchal jsem to s různými zimními směsi a nikdy žádný problém. Nesmrdí jak většina letních směsí a i cenově to myslím vyjde levněji.

joan: To vyčištění doporučené Hillem ti taky doporučuju, někdy před zimou jsem to dělal a celkem to zlepšilo ostřikování skla, v létě ale plánuju i vymontování celé nádržky a vyčištění motůrků, protože si myslím, že by mohli ostřikovat i lépe...

Joan  
Jana
2015-03-22 22:17:00

milk239: jsi zlato, díky moc! Zítra za světla se na to kouknu a vyšprtnu to ven a pročistím. Předpokládám, že hadička je na ten střikovací bobek jednoduše napojená a půjde dolů

hill: taky mi to přijde jako tmel po kytování, protože mi prý vyklepávali kapotu. Ještě než jsem vlezla na fórum, tak jsem dolila do nádržky skoro do plna zimní směs do -30°C... Já zas tak moc nejezdím, teďka tak jednou za tejden, tak možná počkám, až se oteplí a budu vyměňovat modrou kapalinu za letní. A protože ji vyšplíchám hadičkou celou ven do flašky, tak před výměnou ostřikovací systém rovnou propláchnu, díky za radu!

Kdy vlastně je správná doba na letní žlutou ostřikovací šťávu ? Protože jsem zažila sníh, a tedy i nízkou teplotu, i na prvního Máje.

2015-03-23 07:08:03

joan:

...Valpuržina noc, to je ten správný okamžik kdy spálit košťata a přejít na letní režim.

MilanT  
Milan
2015-03-23 09:58:51

joan: Hadička na bobek bude jednoduše nastrčena, ale vlivem stáří a působením ostřikovací kapaliny bude asi naleptána a spojena s tím plastovým nátrubkem v jeden monoblok a bez poškození to dolů nepůjde. Snad máš dost dlouhou hadičku.


Odpovědět