Fórum - Téma


Jaké svíčky


Fórum Jimny / Samurai III Jaké svíčky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai III JB23 / JB33 / JB43 / JB53  |  Naše vozidla2013-06-18 13:31:44

Přáteléporadí někdo jaké svíčky pro Jimnyho 2001 motor M13A .Výrobci doporučují a zdá se mi,že jen ty drahé se lhůtou na výměnu 90tis km. Má někdo zkušenost jaké jsou dobré.

2013-06-18 21:02:17

ahoj, už se to tu probíralo, ale ať to nehledáš.... patří tam - Zapalovací svíčka NGK IFR6J-11 - SUZUKI ORIGINAL PARTS.

2013-06-19 08:11:50

jopeeeno: Díky za radu. Peggi

2013-06-19 11:22:28

peggi: nemáš zač. Jsou v plánu údržby, já je měl v autě když jsem ho kupoval a teď jsem je tam v rámci výměny dával taky. Nenech se nějak odradit prodejci, patří tam to, co jsem psal, iridium.

2013-06-19 13:55:10

jopeeeno: Mám jimnyho necelý rok a tak pomalu objevuji různé nedostatky Např.popraskané zadní péra a tudíš úplně hotové tlumiče,potom mi dal zabrat zozvod podtlaku na 4x4 (trubičky polámané ucpané) do teď nejsem úplně spokojený ze stavem,ale pomalu se to lepší.Jinak díky. Peggi

2013-06-19 19:47:35

peggi: se nediv, tohle auto si kupují lidé do terénu, na cesty moc není, a právě v terénu to auto dostává fakt sodu. Šutry, bláto, prach, voda a rázy.... To si ještě asi nesundal plasty v podbězích....Tam bude na tebe čekat překvapení v podobě porezlých míst, já mám vcelku zachovalou 2002, a přesto jsem to letos musel kuchat a vyvařovatˇ, at ten nešvar zastavím. To nepočítám kolik jsem na to auto vypatlal odrezolu a wurtů na spoje a spodek....O korozi předním čela ani nemluvím, to byl děs. Japončíci hodně neřeší antikorozní materiály, hlavně na spojích, tak jak třeba koncernová auta. Takže být tebou, a pokud to auto chceš ještě nějakou dobu mít, pořádně to ošetři. Podtlak budu řešit po létě, uvažuju, že to vyměním, myslím to vedení za plast ať je klid. Auto to není bez chyb, když to porovnám s předchozím (Octavia TDI), tak de facto pořád něco řeším, octa chtěla jen oleje a filtry.... daň za průchodnost, no...

2013-06-19 19:56:32

peggi: Tu na fóre som sa dočítal, že ich má Autodíly- Cardo.cz IFR6J11 za 309 kč/ks

2013-06-20 08:58:27

Presne tak, tam jsou nejlevnejsi.....Objednaval jsem je 22.5. letos za 1291 kc, vcetne postovneho.

2013-07-26 07:20:10

Ahoj všem,vyměnil jsem svíčky,byly tam NGK jiné něž mají být,IFR5E.Na radu člověka z Brisku Tábor jsem dal Iridium P2 č.1620 mají to i na strákách v doporučení pro Suzuki Jimny stojí 200 Kč. Najel jsem na nich 1400 km a spotřeba šla dolů z 8,5 na 7,5 a jízda je lepší.

2013-07-26 10:00:38

peggi:

udělal jsi dobře, že jsi se řídil radami skutečného odborníka z oboru a nenechal jsi se ovlivnit "zaručenými zkušenostmi" nezkušených.

P.S. Jopeeeno, tebe jsem tím nemyslel (ani konkrétně tvé svíčky), ale jiné chytrolíny z minulých diskusí na podobné téma

2013-07-26 10:28:27

plukovník: evidentně narážka na mě-nedáš si pokoj,co?Ty odborníku s BMW!

Nevím co si chceš dokázat,ale aspoň bys mohl přispět těch pár stovek na chod klubu-to je na pána asi moc,co?

Radši si tady budeš honit triko a navážet se do ostatních,kteří nesouhlasí...

Je mi tě líto,vlastně ne...není mi tě nic...

2013-07-26 14:53:11

Každý návštěvník tohoto fóra, který má dost času, si může přečíst všechny příspěvky a udělat si poměrně přesný obrázek o tom, kdo je tady ve skutečnosti za osla.

K tomu nemusí být ani registrován, natož pak platící VIP člen, který sice za "těch pár stovek" může chtít klubu pomoci, ale mohou se najít i tací, co tím vyjadřují svůj snobismus. Myslet něco s něčím vážně lze i bez modré hvězdy.

Hill  
Jaroslav
2013-07-27 08:40:39

plukovník: na tom něco je, přesto podle zkušeností s dalšími klubovými nebo jinak zájmovými fóry bych to zkusil upřesnit: někdo přispěje, protože klub pomohl jemu a byla by škoda nechat v tom majitele stránek samotného, zvlášť, jestli mu databáze běží ve dne v noci na serveru doma a jen za elektriku proto platí jak mourovatej (jedna z věcí, o níž nemá naprostá většina členů ponětí) nebo za ten diskový prostor platí někomu jinému, což vyjde plus mínus nastejno. A k tomu poplatky za doménu. Že za to dává hvězdičky? Nemusí, je to na rozhodnutí admina, jestli nějak dá fóru najevo, že někdo přispěl či kteří členové se znají osobně. Jsou fóra, kde nepřispívající zjistí rozdíl teprve v okamžiku, kdy si potřebují stáhnout nějakou spolehlivou informaci a daleko více omezení mají neregistrovaní.

Možná nějaký snob podpoří finančně web, aby se ukázal, že na to má, ale na stránkách příznivců něčeho (například zrovna těchto) to nebývá časté, jestli vůbec tu někdo takový je. Jsou přece jiné značky vyhledávané snoby, Suzuki mezi nimi ale nejspíš nebude.

Nemám rád stránky sponzorované konkrétní skupinou výrobců něčeho, i když se na nich scházejí skuteční odborníci a praktici, diskuse mají úroveň, neodbočují od tématu (viz tato) a informace tedy mají váhu, nicméně i z nich občas čerpám informace. Ale moc aktivní už na těch stránkách nejsem: jestli existuje nové, elegantnější, evropsky homologované řešení, na které nelze vložit ani odkaz (a rozepsaný, aby ho filtr nevytřídil, je moderátory promptně smazán), protože je patentované firmou, která nepatří do kroužku sponzorů fóra, to už je záležitost spíše škodlivá. Radši bych oželel, že jsou ty stránky zdarma.

A teď zpět k těm svíčkám: každý výrobce motoru doporučuje určité značky a typy, každý výrobce svíček vydává tabulky náhrad. A všichni je mají dobře otestované. Ne vždy je vymakanější konstrukce jiskřiště to nejlepší pro určitý tvar spalovacího prostoru.

Jestli po předchozím majiteli najdu v motoru svíčky, o nichž mám pochybnosti, kouknu do technických parametrů vozu a tam najdu, jaké tam patří, případně si v prodejně nechám najít vhodnou náhradu. Zřejmě "ten předtím" uvěřil nějaké reklamě nebo jinak šířené pověře a mnohé potíže by odpadly, všimnout si toho včas.

Proto bych prosil každého, kdo tu někomu zkouší poradit, zejména, pokud jde o náhrady od různých výrobců, které třeba zrovna nejsou podle převodních tabulek zaměnitelné: můžou se hodit na ježdění sprintů, ale neposlouží hlavně v zimě při cestách do práce pod 10 km. Nezapomeňte to napsat, jak a kde se vám svíčky, filtry a další spotřební materiál osvědčily a v jakých podmínkách.

Ať víme, proč zrovna tyhle...

2013-07-27 14:26:23

hill:

Jenom drobná věcná poznámka tak trochu mimo .

Je nesporné, že si člověk musí občas udělat radost, nejlepší dárky jsou ty, které si člověk nadělí sám sobě a nová ekvipáž je pro tuto příležitost skvělá volba, tím spíše když je načasována k významnému životnímu jubileu.

Proto ti opožděně přeji hodně zdraví a ještě dalších šedesát

Hill  
Jaroslav
2013-07-27 15:39:29

plukovník: díky za předčasné přání (bude aktuální až prvního), potěšilo.

Docela mě to číslo děsí, protože si pořád připadám, jak malej blbec, a nějak se pořád necítím být dospělým. Nebo jsem ten týden dospělosti prošvihl. Nevím.

Ale najednou mi prdlo v bedně, stavil se na prodejně a koupil Swifta. Tak dlouho mi Swifty poctivě sloužily, že jsem odmítl výběr z udržovaných 18 koncernových a tří medvědů za cenu méně, než poloviční (o těch autech vím vše, měl jsem je v práci na starosti za kolegu, jemuž se jedno zamarodění protáhlo na skoro dva roky a důchod). V úvahu tedy přicházelo z toho 5 kousků, ale pro mé potřeby zbytečně předimenzovaných... jak říkám: Suzuki mě nikdy nezklamala, tak byla volba jasná.

Stejně bych si Swifta (nebo aspoň nějaké auto) koupil, a to bez ohledu na nějaké jubileum.

Tučňák netopýr už totiž žral mezi výměnami přes 3 litry oleje. Dostal motor o, jestli dobře počítám, 230 tisíc km méně ošoupaný zevnitř, s předpisovými tlaky, novou spojku, rozvoďák, repasi altíku a startéru a postupuje v rodině k nejmladšímu.

Teď ho ještě přehlásit...

No nic, asi je to už teď jedno, že jsme mimo už pár příspěvků, ale takto za chvíli bude toto vlákno zralé k promazání, přece jen se mělo zabývat svíčkami.

2013-10-10 09:31:46

jopeeeno: Ahoj! Máš úplnou pravdu. Mám samíka a je to auto které kdykoliv nezklame kutila. Stačí se jenom podívat na něj, lehnout pod něj a úúúrčitě najdeš něco, co se má opravit, vyvařit a podobně. Ale to se dá čekat. Kdyby to bylo auto jenom na silnici, tak patrně s ním nebudou takové problémy. Jelikož je do terénu, kde dostává řádně zabrat, je jasné, že nebude stačit jednoduchá oprava. Ale stejně jej mám radši než Octavii. Tak chudinka jenom odpočívá a občas se svezeme. Je lepší zážitek projížďka po lese, vytahování dřeva a tak.

2013-10-10 09:35:43

s1600: Kluci! Nechtěli by jste si zavést nové vlákno, kde by jste si nadávali? Opravdu z vašich příspěvků se člověk přesně doví, jaké svíčky do auta. Nejste náhodou nějak vedle?


Odpovědět