Fórum - Téma


Jste spokojení s navigací?


Fórum Pokec všeobecný Jste spokojení s navigací?
2013-08-20 13:15:18

Chtěl bych tu rozpoutat diskuzi o navigacích. Jakou používáte a jak jste s nimi spokojeni, jaké máte zkušenosti apod.

Moje letošní zkušenosti s navigací v mobilu nokia je doslova katastrofická. Vživotě jsem tolikrát nezabloudil jako s ní a to jsem jezdil pouze po česku. Podle mne je absolutně nepoužitelná. Většinou není schopna najít trasu nebo nenajde satelity nebo neustále vypočítává trasu a pak stejně nic nevypočítá a když už na nějakou kratší vzdálenost trasu najde tak je to takový nesmysl, že by se z toho jeden . Taky jsem si všiml, že pokud nedodržím její trasu, tak je potom tak zmatená,že je schopná mne navigovat po kruháči pořád dokola.

Pánové z nokie si asi z nás vystřelili. to není navigace s aktualizací map navždy zdarma , ale obyčejna hračka pro děcka na kterou se nedá spolehnout.

Jak ste na tom Vy jaké máte zkušenosti, třeba i humorné zážitky s navigací

2013-08-20 16:58:01

pav.el:

Počkej si na Galileo

2013-08-20 18:01:06

plukovník: Co to bude. Nějaký uplně nový systém? Ještě jsem o tom neslyšel.

2013-08-20 18:59:05

pav.el: GPS je americký systém, Galileo bude evropský systém navigace, pak je ještě ruský glonass, jsou i duální navigace, které umí jak GPS, tak Glonass. Jinak nejlepší zkušenost mám s IGO, navádí super, okamžitý přepočet trasy, pokud je objížďka nebo tak. Mám ještě Smartmaps jako turistickou, jde použít i jako automobilní, ale ta se drží jednou vypočtené a pořád mě nutí k vrácení se na původní trasu. Ale jako turistická nemá konkurenci. Ta je ovšem omezená pouze na ČR a SR.

2013-08-20 20:48:25

já mám v Nokii E66 staženou navigaci od Sigicu a jezdím s ní po čr bez sebemenších problémů :) akorát po té co mi krapet zatekla voda do mobilu jí chvilku trvá než najde stelit ale jak ho najde už ho nepustí :D:D:D

Od táty z náklaďáku jsme si párkrát půjčil navigaci tomtom a taky šlapala v pohodě :)

2013-08-20 22:13:09

katooo: A máš zapnuté asistované GPS nebo ti to jede jenom ze satelitu aby to bylo opravdu zdarma a nemuselo se platit za stažené data.

Je to verze pro android nebo S60?

2013-08-20 22:17:08

pav.el: jede to jen ze satelitu nestojí mě to ani korunu a je to verze na symbian

2013-08-20 22:31:32

V poslední době nedám dopustit na Waze, což je mobilní navigace, která vyžaduje připojení k Internetu, má ale spoustu předností:

  • Uživatelé této navigace přispívají informacemi o dopravní situaci a jelikož jich je už docela dost, tak jsou tyto informace až kupodivu přesné - když je někde nečekaná zácpa, Waze o ní ví a dokonce dost přesně má spočítáno, jak dlouho se tam lidi před Vámi zdrželi. Když je někde odstavené vozidlo nebo překážka na cestě, nebo policisté s radarem, Waze o tom ví a upozorní Vás na to s předstihem... Když se na Vaší naplánované trase objeví zdržení (nová nečekaná zácpa), Waze Vás na to upozorní a nabídne přeplánování na rychlejší trasu - samozřejmě je to možné odmítnout... Jezdívám dost po Praze a musím říct, že za pár měsíců, co jezdím s Waze, se nestačím divit, jak mi to občas poradí s objížděním různých dopravních zácp...
  • Waze má perfektně zvládnuté hlášení uzavírek - když objevíte uzavírku, a chcete říct Wazu, aby Vám přeplánoval trasu, zobrazí mapu a Vy přehledně ukážete, která cesta je uzavřena - takto pohodlně jsem to v žádné jiné navigaci neviděl...
  • Když zastavíte na benzince, Waze se Vás zeptá na ceny paliv na této benzince a jelikož to hodně lidí vyplňuje, má docela přehled o tom, jaké ceny paliv jsou na benzinkách okolo...
  • Když narazíte na nějakou cestu, kterou Waze náhodou nezná, můžete zapnout tzv. režim "válcování cesty" a Waze pak sleduje, kudy jedete a vytváří cestu...
  • A hlavně - Waze je ZDARMA včetně map...
  • 2 nevýhody - 1. neobsahuje informace o řazení do pruhů, takže na složitějších křižovatkách musíte dávat hodně pozor, jak a kam se zařadit... 2. Jak jsem psal, vyžaduje online připojení, takže ho používám jen po ČR, v zahraničí používám offline navigaci TomTom, se kterou jsem po zahraničí najezdil už tisíce km a zatím nikdy nezklamala - hlavně přesností map a tím, že Vás netahá po cestách necestách...

2013-08-21 00:15:37

Hodně šikovné věcičky. Jak to tak vidím tak se vyplatí vykašlat se na ovimaps a stáhnout si něco jiného.

2013-08-22 10:56:56

V poslední době jedu také na Waze (rytíř, 701. v ČR), nicméně mě sem tam zklamává. V Praze ani tak ne, ale na pracovních cestách do DE je to často katastrofa. Daniel popsal jak šlape. Nicméně v Něměcku posledních cca 5 týdnů jsou na trase Praha - Hamburg zácpy kvůli stavbám a nehodám. Před sebou vidím jiného wazera v takové vzdálenosti, kde i on musí vjet do zácpy, tudíž by měl reportovat rychlost kolony a kolonu jako takovou. Mě by to již mělo spočítat objízdnou trasu, bohužel se tak neděje. Vzhledem k tomu, že občas jsou i na 3 hodiny, jakákoli trasa kolem se vyplatí, Waze to je ale jedno... Takže tenhle prográmek používám jen na cestách po ČR a na cesty do zahraničí spíš Sygic s dopravou.

RoKa  
Roman
2013-08-22 15:19:43

Používám doma i v zahraničí TomTom, bez jakýchkoliv problémů, vždy přesně na místo

2013-09-06 22:49:34

Tak jsem problém vyřešil nainstalováním sygicu. Je o hodně lepší a s nokimaps mu nesahá ani po kotníky. Jen mě trochu zaráží že pro symbian ukončili podporu a tudíž jsou staré mapy. Neví náhodou někdo jaká je poslední verze pro symbian? Já mám verzi sygicu 8.14 mapy 7.80.

Diky za rady.

nat
Honza
2014-02-01 21:35:22

Protože jsem si pořídil vozítko do terénu, tak samozřejmě objevují nové možnosti, nové cesty, lesní cesty, polní cesty....

Jako dlouholetý majitel Garminu jsem zkoušel svoji stařičkou nuvi 670 euro i v terénu. Chodí docela dobře, ale TOPO 3 CZ není pro jízdu úplně to nejlepší...a navíc to musím přepínat z CNE NT...a měnit další nastavení...

Pak jsem objevil aplikaci pro Android - mapy.cz (navteq). Běhá i bez připojení k netu. Ale není to vysloveně navigace, ukáže bleskově aktuální polohu, a všechny typy cest. Jinými slovy se dá dobře zjistit, jestli se nevydáváte po slepé, ze které by se muselo vracet.

(pokud samozřejmě cesta nekončí ceta závorou a pak se musí situaci řešit improvizací - můj dnešní případ - http://fotoalba.cz/fotky/26184499 )

Při použití této apky se samozřejmě nemusí nic měnit v dalších navigacích na mobilu, ať je to Sygic, Navigon (obě off-line), či mapy od Google (nutnost připojení on-line).

Vaše zkušenosti, názory?

Nepočítám tuto radu: Debile, jezdi jen tam, kde to znáš........

2014-02-02 12:32:29

nat: Včera mi o ní říkal kolega v práci a je s ní max spokojený. používá ji k turistice v lese.

2014-02-02 13:31:36

Možná, že před tím než si někdo pořídí navigaci do terénu aby mohl se svým terénním vozidlem objevovat nové možnosti, nové cesty, lesní cesty, polní cesty...., měl by si ujasnit pravidla pro pohyb vozidel v terénu Potom možná nebude tak překvapen, až potká "Lesní stráž", pokud tedy není sám myslivec.

http://www.zakaz-vjezdu.c...ebo-nelegalni/legislativa

2014-02-02 17:40:07

Používám navigaci v mobilu, nokia lumia 820, OS windows phone 8. Mapy celého světa, aktualizace gratis. Funguje bez problému (ČR, SRN). Problém jen v tom, že nejde nastavit cesta přes vybraná místa. Pak jedině po etapách. Jinak super!!


Odpovědět