Fórum - Téma


Kapsy mezi přední sedadla


Fórum Pokec všeobecný Kapsy mezi přední sedadla
Joan  
Jana
2012-07-08 22:29:05

Letošní sraz na Seči mi přinesl, mimo spousty jiného, inspiraci - díky Tobě Ferry!! - na malé kapsy zavěšené mezi předními sedačkami. Vejdou se tam sice spíše drobnosti, ale moje dva mobilní telefony to unese, drobnou svačinku a flašku osvěžujícího pitiva taktéž

Donesla jsem si z obchodu (v Brně např. Kars na Cejlu či na rohu Ponávky) metr pruhované lehátkoviny šíře 38cm. Z celé šířky jsem ustřihla dva lichoběžníky dole široké 15cm a nahoře 19cm, původní lemování okrajů užitečně zpevnilo obě krátké strany. Na každý z šišatých obdélníků jsem našila ze zbytku látky nahoru a dolů po jedné kapse a jak obdélník, tak kapsy jsem začistila našitým asi centimetr širokým páskem (rovněž kdysi zakoupeným v Karsu), aby se lehátkovina netřepila. Oba obdélníky jsem ve spodní části spojila vhodně dlouhým nerozdělávacím zipem, aby neplandaly a navíc vytvořily dno (mezi ně se dá šoupnout třeba - karafiát ?) a nahoru jsem přišila širší gumu, která se zachytí za obě přední opěrky. Oba horní rohy jsem pro zpevnění následně sešila (na obrázku je to ještě před sešitím pro lepší představu)

Dumala jsem, jak upevnit spodní část, aby neplápolala. Ve svých zásobách jsem nalezla kus profilu tvaru "J", z něj jsem uřízla dva kousky o šířce gumy (zde 4cm), do nich jsem navrtala po 4 dírkách Ø2 a normálně je režnou nití přišila k spodním svislým gumám a zahákla za kolejničky od předních sedadel.

Demontáž je natošup, něco se do kapsiček vejde a pes (uvázaný!) neprostrčí už směrem k volantu ani čumák


Odpovědět