Fórum - Téma


Klepání


Fórum Swift IV Klepání

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla2015-08-16 22:37:58

Zdravím, Prosím o radu. Při velmi malé rychlosti (obvykle pojiždění na parkovišti) jde zezadu slyšet takové klepání, jak kdyby jste zavřeli něco do bubnu pračky a pomalu s ním otáčeli. Díly výfuku mám nové a o rameno to taky neklepe, to dělalo předtím a pomohla výměna gumových závěsů. Myslel jsem že to jde od bubnů, že se nevrací ručka, ale po výměně lanovodů to nepřestalo. Projevy mizí od 40km výš.

A druhý méně závažný problém. Jak spravit pískání od pružného spoje výfuku prvního dílu? Při cukání motoru si ty pružiny pohvízdávají. Natřeli jsme to pastou na výfuky ale dělá to dál. Jinač swiftík šlape krásně. Parádní tah, tlaky ve válcích na jedničku. vše OK. Jen to klepání třeba najít. =)

2015-08-17 13:03:46

Popískávání výfuku v předním spoji jsem vyřešil namazáním grafitem.Už to tak mám skoro rok a nepíská to.A to klepání vzadu mne napadá jedna maličkost.Nemáš náhodou orezlé bubny.Bouchalo mi to kdysi také a pomohlo obrousit flexou Tu část,která zalézá do štítu zadní brzdy.Jak je to orezlé,tak odlupující kousky rzi klepou o ten štít.Já jsem nakonec obrousil celé bubny až na čisté železo,natřel základem a pak vrchní barvou a dva roky mám klid .

2015-08-17 21:27:37

dropy: Aj ja som mal podobný problém. Na lankách ručnej brzddy sú také gumené valčeky, aby sa lanká nedreli o ramená zadnej nápravy. Skús pripevniť tie valčeky o ramená. Mne to pomohlo.

2015-08-29 13:54:18

Tak jsem se k tomu konečně dostal a bubny obrousil, natřel a pro jistotu odlamal i pozůstatky labyrintu. Klepání je pryč. Tak jsem zvědavý, jaký další zvuk si vymyslí.


Odpovědět