Fórum - Téma


Klepání motoru


Fórum Swift III Klepání motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2007-11-14 13:12:12

Ahoj,

mám Swifta 1.3 r.92, bohužel vzhledem k údržbě od minulého majitele kolenovrta už jen na dožití. Mám ho dva roky a cca poslední rok mi začalo něco klepat v motoru. Zadělává se jedna svíčka, žere to cca litr oleje na dvě nádrže a na výfukových plynech jsou znát poměrně velké rázy. Při volnoběhu je to slyšet nejvíc, nad cca 2500 to zcela zmizí. Měl jsem několik typů a to na ojniční ložisko (to by potom ale klepalo a nestřílelo do výfuku), ventily (zkontrolovány, seřízeny) a zapečený nebo prasklý pístní kroužek - nejpravděpodobnější hypotéza. V servisu mi řekli že rozebrání a složení motoru by stálo víc než motor z vrakoviště, tak jezdím.

Řekněme že když se rozpadne cca za rok tak to bude akorát. Co byste mi radili?

  • nechat rozebrat motor
  • zkusit nějaké dryjáky na rozpuštění karbonu
  • postup s rozprašovačem s vodou do sání?
  • jezdit a čekat na překvapení

2007-11-14 14:31:09

1,3 kovejch motorů se válí všude hafo... radil bych jezdit dokud to pude a pak ho vymenit/nechat vymenit... to bude asi nejlevnejsi varianta... kdys pocitas otevreni a slozeni motoru plus nejakej ten vymenej dil, tak za to ti nekdo da kompletni motor...

2007-11-14 14:42:56

Přesně tohle si myslím taky. Snad jen jestli existuje nějaký nedestruktivní způsob jak se ujistit že to jsou skutečně kroužky - když po změření tlaků bude jeden evidentně špatný válec a ventily jsou ok, pak je jistota že to jsou kroužky?

Zkoušel jsem na doporučení nechat přes noc ve válcích po panáku petroleje (údajně se to dělalo u Lad a Žigulů ) , nepomohlo.

Ještě jsem na zapečené kroužky našel tohle, ale docela se toho bojím:

http://www.autohificlub.c...=13&threadSelected=199796

Možná to provedu až bude dost ve fondu na novou plechovku...

Jam
2007-11-14 21:32:56

Je to sice mazec, ale to s tou vodou opravdu funguje ( minimálě to nic nepokazí). Teď jsem tím prohnal litr vody a pohoda. Jedna svíčka, která byla bubák se fakt očistila. Těžko říct, co to udělalo vevnitř. Ale na zapečený kroužky ti to stejně nepomůže, na ty se to nemá jak pořádně dostat.


Odpovědět