Fórum - Téma


Klíčem auto odemknu, dálkovým ne..


Fórum SX4 I Klíčem auto odemknu, dálkovým ne..

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2014-08-12 10:05:04

Setkal se někdo s tím, že by přestalo fungovat dákové ovládání (verze v klíči)?

Normálně to fungovalo a jednoho krásného dne jsem zmáčkl tlačítko na zamknutí a ono nic, mačkal jsem ještě několikrát pod různým úhlem a najednou to zamklo. Druhý den se mi to ještě na několik pokusů povedlo odemknout a od té doby absolutně nic, auto odemknu jen klíčem (= centrál funkční).

Pod palubovkou jsem nikde žádný odpojený kablík neviděl, pojistka též v pořádku, tak nevím, jestli neodešlo něco v klíči nebo v přijímací jednotce. V klíči jsem samozřejmě vyměnil baterii a nic, u druhého DO nefungoval už dřív (auto je z druhé ruky, tak nevím jestli bývá funkční DO jen v jednom nebo v obou klíčích).

Joan  
Jana
2014-08-12 11:24:57

pochtli: Já mám ten samý problém, i když mám teda dálkové zvlášť. A taky auto z druhé ruky

U mě je to taky loterie, kdy to jde dálkovým a kdy už musím strčit klíč do zámku (centrál taky funguje). Že je něco v nepořádku a dálkovým nezamknu/neodemknu poznám podle rychle blikající indikační červené LEDky a v tom případě musím sundat kryt pod volantem a ZAKVEDLAT drátky v jistém konektoru - navenek to taky není vidět, takže žádný odpojený káblík nenajdu. Čili to může být jen špatný kontakt

MilanT  
Milan
2014-08-12 13:05:35

Já mám trochu jiný "problém", i když...

SX4 mám půl roku a musel jsem se s tím naučit zacházet. Oba klíče s DO jsou funkční a fungují podle toho kde jsem. Na chalupě v lesích nemám problém zámky ovládat na vzdálenost cca 15 metrů. Ale v Praze na sídlišti funguje jen asi z 5 metrů a když se postavím těsně k levému zadnímu světlu, tak se můžu umačkat a nic. Přisuzuji to radiovému smogu a různým rušením. Navíc ty mikrospínače v DO jsou dost hluboko a tak je potřeba je řádně a dlouho zmáčknout.

Ať je to, co je to, poslední dobou odemykám a zamykám klíčem čím dál tím častěji. Ale to není vůbec žádný problém, který by mě omezoval při používání toho auta. Jsem zvyklý po uzamčení stejně kontrolovat všech 5 dveří.

RoKa  
Roman
2014-08-12 18:29:33

milant: Já otevřu před barákem na parkovišti v pohodě z 6. patra, ale jak píšeš, když si stoupnu k zadnímu světlu, tak ani ťuk ! Z jiného úhlu bez problému cca do 10 m.

MilanT  
Milan
2014-08-12 20:19:19

roka: Tak vidím, že nejsem se svým "zadněsvětlovým" problémem sám.

Třeba nám někdo znalý vysvětlí, kdeže je umístěn přijímač DO a co by to mohlo způsobovat, ale asi je to jedno. Hlavně když o tom víme a myslím si, že to ani nemá cenu řešit v rámci záruky. To by mi tak asi nanejvýš zbytečně vyměnili baterku v klíči, já bych jí zaplatil a odjel.

Raději bych se ale zaměřil nebo spíš vrátil k původnímu problému pochtliho a jeho zcela nefunkčního DO.

Tímto se mu omlouvám za zašpinění vlákna.

2014-08-12 21:24:58

Joan: Po tvém vzoru jsem právě vlezl pod palubovku a začal kontrolovat káble, jestli náhodou nějaký neplandá a ničeho jsem si nevšiml, kromě jakéhosi přepínače u patice (snad na diagnostiku).

MilanT: Taky jsem občas šermoval ovladačem sem a tam, než jsem si našel polohy, při kterých to odemykalo. Jenže teď se stane kulové a obávám se, že budu muset do autorizáku a vypláznout nechutných pár tisíc..

MilanT  
Milan
2014-08-12 21:49:17

pochtli: Kde jsi kupoval tu novou baterii a do kdy měla "Best before"? Mezi doklady k autu vozím záložní baterku s datumem do 12/2016. Mohl jsi klidně koupit "prošlou", párkrát zamkla a je hotová.

2014-08-12 21:56:40

milant: Právě že ta co byla v klíči původně je jen cca rok stará a ta, co jsem koupil, s tou si klíč vůbec neškrtl (to bylo to první, co mě napadlo - zdechlá baterka v klíči, její trvanlivost do 2018)..

MilanT  
Milan
2014-08-12 22:05:39

pochtli: Tak pokud jsi koupil správnou CR 1620 (3V) a správně jí tam dal a ani si neškrtla, tak bych jí přeměřil a případně reklamoval. Vyzkoušej i jinou.

2014-08-12 22:28:55

Tak mi to nedalo a zkusil jsem do DO dát postupně tu novou a dvě další starší baterie. Nakonec to na jednu ze tří funguje, tak nevím. Pravděpodobně baterie v klíči odpadla, ta nově koupená evidentně nejede a jedna starší hozená v druhým klíči funguje.

Takže problém zdá se vyřešen a příště hned po koupi vyměním a pokud baterka nebude fungovat, hned jim to omlátím o hlavu.. Milane díky.

A když jsme u klíčů - už od výroby je DO funkční jen u jednoho klíče nebo u obou? Mám dvoukolku z 2006.

MilanT  
Milan
2014-08-13 07:56:21

pochtli: To je dobře, že ti to nedalo a že jsem tě k tomu vyprovokoval.

Nevím jak u předokolky 2006, ale u čtyřkolky 2013 mám oba klíče funkční a spárované s autem. Nevidím důvod, proč by tomu nemělo být i u starších aut.

Možná nebude od věci, když sem pro někoho postnu video, jak vyměnit baterii v klíči. Je tam i "elegantní" postup, jak se dostat k baterce, když nelze vydolovat šroubek, který je zalepen jakousi modrou srajdou. Bez odvrtávání! To zajištění závitů vypadá jak modré pojistné lepidlo na závity od Robitronicu nebo Loctite. Uniká mi smysl toho opatření.

Moderátorům se omlouvám - vím, že už se to tady řešilo - http://www.suzukiclub.cz/...select=28259#message28259

Replace Suzuki Key Battery  |  Více info

If the battery of your Suzuki Swift gets week then you can replace it easily. You will require CR 1620 3 Volt battery to replace old battery. You can even change the battery even if the screw on key gets stuck or free. This video is equally good for Dzire, SX4, A-Star, Zen Estilo, Ritz, Ertiga and Grand Vitara.

RoKa  
Roman
2014-08-13 11:38:56

pochtli: mám čtyřkolku r.2008 a fungují na DO oba klíče.


Odpovědět