Fórum - Téma


koncové světlo do mlhy


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick I koncové světlo do mlhy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick I  |  Naše vozidla2007-10-01 07:32:22

při zapojení vozíku se rozsvítí koncová mlhová světla na autě i na vozíku.Když zapnu obrysovky, mhovky zhasnou.Kde je chyba?

2007-10-14 17:40:27

Buď ve vozíku nebo na autě Dotaz je na mě moc stručný, abych mohl mohl říci čím to asi je Zkus zjistit, jestli je vozík dobře zapojen a to tak, že ho zkusíš na jiném autě. Dále překontroluj zapojení na autě, většinou zlobí kostra

Hill  
Jaroslav
2007-10-14 21:50:10

Jestli to není tím, že se mlhovka zapíná až s klopenými světly - ta jsou totiž pod napětím pořád, rozsvěcí se tím, že přepínač světel spojuje příslušné vlákno žárovky s kostrou.

Na vleku máš všechny žárovky spojené se společnou kostrou trvale, takže spínací prvek musí být v plusovém přívodu.

Nezbude ti, než na stávající vývod k mlhovkám dát paralelně cívku relátka s jedním spínacím kontaktem a spínat do zásuvky pro vlek plus - mlhovka na autě je, stejně jako hlavní světla a například osvětlení kabiny budky, zapojená jinak: má normálně plus trvale (a spíná se ukostřením). Jenže zásuvka má kostru jen jednu, nedovoluje tedy část světel na vleku ovládat plusem a část kostrou.

Najdi na kabelu k mlhovce její konektor, u něj paralelně připoj cívku relé. Na jednom z drátů je plus (podle popisu trvale, tedy v tom se Vitara od Swiftu nebude asi výrazně lišit, nebo až po rozsvícení hlavních světel) - ten připoj přes spínací kontakt toho relátka do zásuvky.

Jinak řečeno - tím, že se objeví napětí na žárovce mlhovky na autě, přitáhne relé a pustí plus na příslušný kontakt zásuvky.


Odpovědět