Fórum - Téma


Kontrolka airbeku


Fórum Wagon R III Kontrolka airbeku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Wagon R III  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2005 Wagon R III 1.3

1 fotek  |  8 diskuzí

Výkon motoru 68.6 kW (93 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 328 ccm (81 cui), 4-válec, Řadový, M13A.2014-07-16 17:28:23

1.Po nastartování mi svítí stále kontrolka airback.Kontrola všech pojistek (pod volantem i u motoru)OK.Prosím čím by to mohlo být.

2.Auto je dovežené z Dánska a nemá Českou servizní knížku.Kde bych jí mohl sehnat.Z.Janoušek

MilanT  
Milan
2014-07-16 18:13:24

Airbek, airback...myslíš vzduchový vak, pytel (airbag)?

Já nevím, (plukovník mě asi sežere , ale pokud něco svítí, tak bude pojistka asi v pořádku, ne? Nám svítí (a občas bliká) kontrolka airbagu vždy, když si s manželkou vyčenžujeme auta a posuneme sedačku v Pežotu. Údajně se tím zahýbe s kontaktem pod sedačkou. Chtělo by to zkontrolovat, ale vzpomenu si na to vždy, když někam potřebuju jet a pak není čas a tak bliká a svítí...Před 10 lety mě to poprvé vyplašilo a tak jsem ujížděl do servisu (měl jsem strach, že mi tím kontrolka dává najevo, že vystřelí pytel . Tam s tím něco udělali a druhý den se kontrolka rozblikala znovu.

K čemu ti bude servisní knížka, pokud jsi jí nedostal s autem? Podle mě by ti její duplikát mohl vystavit autorizovaný servis. Ale vzhledem k tomu, že se s nimi nelegálně kšeftuje, nevím, nevím.

To je jako chtít po doktorovi duplikát občanky nebo rodného listu. Dovozce aut v ČR ti jí taky určitě nevystaví na auto původně dovezené a prodané v Dánsku. Taková servisní knížka společně s autem by pro případného kupce byla dost podezřelá. Zaveď si deníček a tam si piš servisní zásahy a vše potřebné.

2014-07-16 19:15:26

janeba:

Pokud je auto dovezené, třeba i z Dánska, a svítí kontrolka airbag, tak je nejpravděpodobnější příčina, že v minulosti došlo k jejich vystřelení a tím pádem ve výbavě vozidla některý z airbagů chybí. Nutno ověřit

P.S.

Pokud je vozidlo dovezeno z ciziny, tak českou servisní knížku sehnat nelze.

2015-05-24 21:06:49

Zdravím

U mého Vagon RIII trvale svítí kontrolka poté, když jsem musel při opravě el. instalace sundat část palubní desky a na chvíli rozpojit zásuvku airbegu. Domnívám se, že airbeg je stále funkční a nyní neplatnou hlášku mi vymažou v opravně, až tam půjdu s něčím důležitějším.

ok1mn

MilanT  
Milan
2015-05-24 21:14:44

ok1mn: Pokud svítí kontrolka, tak je airbag nefunkční. Respektive je nezapojen nebo je zoxidovaný kontakt (přechový odpor), rozlámané přerušené kabely...


Odpovědět