Fórum - Téma


kontrolka brzd


Fórum Jimny / Samurai III kontrolka brzd

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai III JB23 / JB33 / JB43 / JB53  |  Naše vozidla2009-08-03 20:06:02

Pokud nastartuji Jimny FJB33V, objeví se na display kontrolka brzd.Ta by měla zhasnou, ale zůstává.Zhasne pouze tehdy, když pootočím malinko klíčkem v zapalování, jakoby tam byla pouze malá vůle a přerušil se tím nějaký kontakt.Pak už nesvítí.Kapaliny je přitom dost a brzdové destičky byly měněny.Když zabrzdím po tomto úkonu ruční brzdu,kontrolka se rozsvítí a při povolení pak už normálně zhasne.Mám to po prvním majiteli a ten mě takto poučil.

Je to správné?- nebo co bych měl raději provést,aby se to spravilo.

2009-08-19 19:35:51

Tak komu se to stalo? Mám už částečnou odpověď z jiného fóra.Časem se někde prodře drátek, co hlídá hladinu brzdové kapaliny a ten se dotýká kostry.Tím dojde k sepnutí a podání hlášky, že je málo kapaliny.Částečným vypnutím klíčku se to pak prý zruší.To vím, ale když jsem hledal to místo, kde se to prodřelo, tak jsem zatím nebyl úspěšný.Jak to najdu, tak dám vědět.

2009-08-27 20:19:23

Zkusil jsem překlemovat rozpojený káblík do nádržky brzdové kapaliny a kontrolka se rozsvítila napořád.Takže vedení je tím pádem v pořádku.Nyní vím to, že pokud dojde kapalina, tak se to určitě rozsvítí.

Musí tam být ale další vedení-někdo mi říkal, že pravděpodobně jsou hlídány i brzdové destičky-ale kudy to vede?

Poraďte někdo!


Odpovědět