Fórum - Téma


Kontrolka motoru


Fórum Ignis I Kontrolka motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla


1  2

2015-07-11 19:22:45

hill: Tak klapka je vyčištěná, nebyla to žádná hrůza čekal jsem to víc špinavé. Nicméně je to dá se říct beze změny. Auto pořád pocukává, možná o trochu míň.

2015-07-14 10:37:44

Dnes, jsem se dohrabal na netu ke schematu, které mi stejně nepomohlo, ale lehnul jsem k autu a snad jsem našel ty dráty co vedou do jednotky tak to pojedu přeměřit, jestli ten signál z čidla jde opravdu až do jednotky nebo se někde ztrácí..

hill: Tak jsme to proměřili, signál z čidla jde až do řídící jednotky, ale přišli jsme na to (předtím jsme neměřili plynule), že z postupným sešlapáváním pedálu, asi tak v 1/5 ty hodnoty skočí 4xjinde. Např. z 1.21 na 6.60 a pak to zase plynule pokračuje. To by mohlo ukazovat na to špatné či¨dlo že? Jinak chybový kód z diagnostiky je P0120 Obvod snímače polohy škrtící klapky / pedálu ,,A". Vymazali jsme chybu a řekl bych, že auto necuká, je mi jasný, že tam za 20 kilometrů naskočí, ale nepochopím že když nesvítí kontrolka tak auto necuká, protože čidlo je špatné pořád. Leda, že by naskočilo jak jsme pohýbali se všemi kontakty..

Hill  
Jaroslav
2015-07-14 14:08:03

kunik: zřejmě na chvíli přestal v tom místě chrastit, třeba proto, že se tím cvičením povedlo rozmazat trochu vodivé dráhy přes to vydřené místo. Jistě znáš chrastění potenciometru hlasitosti v rádiích: tak to je přesně stejný problém.

Na to, aby se rozsvítila kontrolka, musí chvíli škubat. A, aby začal škubat, musí být běžec na tom vydřeném aspoň pár desítek sekund.

Čili motor neškube proto, že svítí kontrolka. Kontrolka svítí proto, že diagnostika našla nějakou závadu, když začal motor škubat.

Tak jako tak budeš potřebovat nový potenciometr.


Odpovědět

1  2