Fórum - Téma


Kontrolka servisu


Fórum Ignis I Kontrolka servisu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla2013-02-07 13:19:51

Všechny zdravím.

Mám nově Ignis, r.v. 2004, 1.3 v naftě.

Po nastartování se mi zhruba po půl minutě rozsvítí oranžová kontrolka servisního intervalu, teda aspoň v servisu říkali, že ukazuje servisní interval. Jedná se o siluetu auta se stranovým klíčem. Ale ta půl minuta není jistá, dost se to liší, někdy se rožne mnohem později. Tento problém jsem měl již před dvěma týdnama. Zajel jsem do servisu, tam to borec napíchl na diagnostiku a říkal, že by se měl vyměnit olej. Nějak to tam asi vynuloval a kontrolka dala pokoj. Ale dnes začla otravovat znovu a to jsem od toho vynulování ujel nějakých 400km. Podotýkám, že olej jsem nevyměnil, ale to asi ta řídící jednotka nepozná.

Jedná se mi o to, jestli je možné tu kontrolku nějak umlčet v domácích podmínkách bez použití diagnostiky. (Pokud pominu vytažení žárovky. ) Nechce se mi každé dva týdny dávat pětset servisu.

Moc prosím o rady a připomínky.

2013-02-07 15:38:50

Není to kontrolka servisního intervalu, ale kontrolka upozorňující na chybu v řídící jednotce motoru nebo imobilizéru. S výměnou oleje nemá společnýho nic a žárovky v přístrojovce taky nenajdeš páč tam žádný nejsou. Jsou tam ledky........Takže radim diagnostiku a zjistit kód chyby. Ten kdo ti řekl, že je to kontrolka intervalu tak by ti měl za ten žvást udělat druhou diagnostiku zdarma.

2013-02-12 13:43:25

Díky za info, tak to mi asi kecali. Byl jsem s tím v Suzuki v Přerově a tam mě takhle skvěle informovali.

Jinak teď už mi to zase asi tři dny neudělalo, až dnes ráno. Je možný, že by třeba vždycky někam do konektoru zatekla voda? Kdyby to byla nějaká závada, tak to svítí furt, ne?

Jako nevím, jen tak zkouším možnosti.


Odpovědět