Fórum - Téma


LED potkávací světla (seřízení, naklápění...)


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick IV LED potkávací světla (seřízení, naklápění...)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick IV  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2015-11-06 09:45:45

Ked porovnavam xenony na Volve co sommal predtym a tymito led na Vitare, tak sa mi lepsie jazdi s ledkovymi. Belsie svetlo, jasnejsie a ten prechod nejak nevnimam, kedze odrazky su vidiet poriadne daleko.

2015-11-07 20:46:19

Z Vyhlášky pro automatické rozsvěcení/zhasínání potkávacích:

PŘÍLOHA 12

Podmínky automatického zapínání potkávacích světlometů (1)

Okolní světlo vně vozidla (2) Potkávací světlomety Čas odezvy

méně než 1 000 lx zapnuty nejvýše 2 s

mezi 1 000 lx a 7 000 lx podle rozhodnutí výrobce podle rozhodnutí výrobce

více než 7 000 lx vypnuty více než 5 s, avšak nejvýše 300 s

(

1) Žadatel musí prokázat splnění podmínek simulací nebo jiným způsobem ověření, který uznává zkušebna odpovědná za schválení typu.

(

2) Osvětlení se musí měřit na vodorovném povrchu s kosinově korigovaným čidlem ve stejné výšce jako je montážní poloha čidla na

vozidle. To může výrobce prokázat dostatečnou dokumentací nebo jinými prostředky, které uznává zkušebna odpovědná za schválení

typu.

L 323/152 Ú CS řední věstník Evropské unie 6.12.2011

2015-11-13 09:14:16

vagojan: na té mlhovce mě ještě překvapilo, že když už jsem měl automatem zapnuté světla a pustil jsem si mlhovky, tak že světla včetně mlhovek automat vypnul. Předpokládal bych, že když už jsem zapnul mlhovky tak by automat mohl nechat svítit vše i přes větší světelný tok v okolí, protože člověk mlhovky nezapne většinou jen tak pro zábavu. Tak si při současných raních mlhách raději zapínám světla manuálně aby mi to nevypínal

Jinak mi příjde, že automat celkem zbytečně často vypíná a zapíná světla. Asi se řídí víc výše zmíněným předpisem, než nějakým pozvolnějším algoritmem :-D Opel ač jsem na něj nadával a nebyl s ním spokojený, tak měl automatické přepínání světel vyřešené lépe.

2015-11-15 22:20:08

Zdravím vás všechny.

Vůbec nejsem fandou všech těch automatik, které mají nahrazovat zdravý lidský rozum, intuici a předvídavost. Většina z těchto "nenahraditelných inteligentních pomocníků" je především jen vytahováním peněz z kapes a to v budoucnu = v servisu. A vymývá nám mozky.

Samozřejmě nezpochybňuji roli ABS, stabilizačního systémů, airbagu.....atd. Ale světla si opravdu budu - a chci zapínat sám.

Taková technika nás staví stále víc do role bezbranných hloupnoucích otroků. Snad slyším trávu růst, ale kam - kým a proč jsou tlačeni vývojáři?

Už jsem bezradně pobíhal kolem Vitary, která nešla zamknout bezklíčovým přístupem ani dálkovým ovládáním a teprve po mnoha pokusech jsem si vzpoměl že naštěstí / ZATÍM ! / lze použít i klíč. Možná se někdo s rušičkou dobře bavil a těšil, jak snadno lze zcizit vůz u hypermarketu...

Zítra budu prosit v Suzuki servisu o snížení citlivosti infrasnímače automatických stěračů. A nebo je to záměr abychom měly brzo odepsané stěrače a poškrábané sklo?

O výsledku vás budu informovat.

MilanT  
Milan
2015-11-16 21:24:38

vitara.2015:

Úplně tě chápu a mám stejný pohled na věc.

Mě takhle nešla zamknout OIII půjčená jako náhradní auto od pojišťovny. Dálkáčem jsem zamknul a když jsem vzal pro kontrolu za kliku, tak jsem normálně otevřel. Jako blbec jsem to vyzkoušel asi 10x a už jsem si chystal spacák, že v tom autě přespím. Pak jsem zjistil, že pokud je dálkáč blíž jak metr od auta, tak se auto samo odemkne když vezmu za kliku.

Takže jsem pak zamknul, dálkáč zahodil daleko do trávy a pak jsem mohl vyzkoušet zamčení.

Proč a nač je tahle kravina? Auto si budu odemykat kdy budu chtít já.

2015-11-16 21:44:04

Je to myslím tak, že nesmíš zkoušet za dveře řidiče a za dveře kufru

Ty se otevřou

Ale když zkusíš za jiné dveře, tak auto zůstane zamknuté

Taky jsem měl půjčené bezklíčkové auto a 2x se stalo, že nechtělo startovat

Osobně bych to v autě nechtěl, ale bohužel dnes to už cpou i na motorky (kawasaki)

MilanT  
Milan
2015-11-16 22:04:21

petrat: Je mi docela jedno který dveře se automaticky odemknou nebo ne. Je mi jedno celá škodovka i se svým protibezpečnostním systémem automatického odemykání.

Naštěstí u SX4 měli japončíci rozum a dálkáčem se mi napoprvé odemknou (záleží pouze na mé vůli a ne na tom, jestli mám dálkáč v kapse) jen dveře řidiče. Je to praktické a bezpečné a nikdo mi nemůže chmátnout do auta kdy se mu zachce.

2015-11-16 22:12:50

Moje zkušenost byla s Toyotou

Když jdeš k autu sám , tak to je fajn

A jak to uděláš, když jdete celá famílije ?

MilanT  
Milan
2015-11-17 11:30:47

petrat: Zmáčknu tlačítko ovladače 2x a odemkne se celý auto. "Familijie" (teď už jen manželka a kočka evropská" ) prostě počká na můj pokyn a nehrne se do auta jako hasič, co jede k "vohni".

2015-11-30 10:37:04

To odomykanie vsetkych/jednych dveri sa da nastavit v menu toho displeja medzi budkmi.

Ja mam otazku na tie LED svetla - bol som sa previezt s mamou na Vitare s LED mimo mesto kde nesvietia ziadne lampy a viaceri sme mali dojem ze tie LEDky ovela menej osvetluju dopravne znacky ako xenony na s-crosse. Je pravda ze na zemi tie LEDky svietia lepsie, len ako keby sa tie zvysky svetla od znaciek odrazali menej ako xenony (samozrejme znacky su v oboch pripadoch vyskovo uz nad tou ostrou hranou svietenia). Nevsimol si to aj niekto iny? Alebo je to len vec zvyku?

2015-11-30 11:22:14

marki: Ano, přechod je skutečně ostrý. Mimo provoz si svítím dálkovými světly.

Mlhovky také svítí skutečně těsně před auto.

Je to o zvyku. Holt víc užívám dálkovky.

2015-11-30 14:04:40

Ked si zasvietis na stenu tak ten prechod je podla mna rovnako ostry aj pri xenonoch. Neviem cim to je, ja mam dojem ako keby farba/zlozenie svetla z tych LED nejako horsie reagovalo s reflexnou vrstvou na znackach alebo co...

2016-03-02 17:18:46

Zdar Vitaráci.

Chtěl bych opět upozornit na nedokonalost automatického rozsvěcení světel. Měl jsem světla přepnutá v režimu "automat". Byl den, obloha zatažená a proto hlavní LED světlomety + celkové osvětlení vozu bylo aktivní.

Jenže potom začalo sněžit, okolí se "prozářilo" sněhovou pokrývkou a do toho i mlžný opar - a automatika přešla na denní osvětlení /pouze přední LED proužek, ale především zhasla KONCOVÁ světla /.

Takovou automatiku zatím nikdo nevytvořil, která by si poradila s odrazem od 100% pokrývky sněhu.

Fotografové vědí o čem je řeč...

2016-03-02 18:26:11

Obdobnou zkušenost mám z "denní" mlhy, kdy se automat přepnul na denní svicení a já to zjistil po cca 100km, když jsem vjel do garáží pod Palladiem

2016-03-03 10:00:06

Asi preto je tam na taketo veci ten panacik co drzi volant. Elektronika len ulahcuje/pomaha ale nenahradzuje. Potom vidat za dazda tmave auta, ktorym svieti len denne svetlo.

2016-03-17 12:39:14

Lidičky...když už je to tu o těch LED projektorech....stojí za to jít do vyšší výbavy kvůli těm světlům? Je to jediný zásadní rozdíl mezi 2 a 3 verzí výbavy...nějaké rámečky a panýlky a podobné pišišárny mne fakt netankují...ale ta světla....to je velký boj.

Pak ještě navigace...ale to je řešitelné. Jinak je to celkem jedno ta výbava, zásadně se neliší u 4x4 verze.

Do nižší verze ty LED P asi objednat nejdou ? Aspoň jsem to nenašel nikde. Stejně tak alarm. I když tovární asi výhra moc taky nebude. Autonomní je hůře identifikovatelný si myslím. (profík to čorkne tak jako tak, aj s garáží a manželkou, to je mi jasné )

2016-03-17 14:07:45

jurashek: mně se u těch LED líbí, že se prostě nemusí měnit a vydrží víceméně celou životnost auta. Když si vzpomenu, jak jsem se kolikrát vztekal u výměny žárovky a musel rozebrat snad půl auta, tak tohle mně opravdu blaží

2016-03-17 14:23:08

aby_ti_kuna_vejce_vysala: Nad tím jsem taky bádal....ale...vydrží tak dlouho? Toť otázka. A úplně jist až takovou životností si nejsem ...a to vymejšlím ledková světla :-D (ale pro entertainment). A sem tam nějaký čip prostě umře. Kolik by pak stála výměna toho světla...to netuším

Nicméně...něco mi říká...jdi do toho....když to dobře svítí...jseš slepej, pomože ti to :-D

PS: kunu mám na půdě...nechceš?

2016-03-17 14:49:42

jurashek: svítí lépe než klasické žárovky, svítí jasně bílým světlem ve kterém se parádně odráží reflexní prvky, domů už taky určitě nekupuješ klasické žárovky, tak jdi určitě do nich. PS. A to bezklíčkové odemykání a startování také není k zahození, pořád jsem hledal po kapsách klíče a teď už mám pokoj.

2016-03-17 14:56:10

krizvaclavjohn: asi jsi mne ukecal :-D Když vlečem nákupy, je málo ruk na odemykání... :-D

A je fakt, že za deště nevidím ani od H7, to žluté světlo asi sežere voda......tohle s barevným spektrem blíže k dennímu asi bude lepší...


Odpovědět

1  2  3  4