Fórum - Téma


Ložiska


Fórum Swift New I Ložiska

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla2013-11-05 16:53:59

Zdravím,

mám doma Suzuki Swift, r.v.2009, s autem jsem velmi spokojen, jediné co mě trápí jsou ložiska. První nám bylo měněno levé zadní ještě v záruce, konkrétně 6 měsíců před koncem tříleté záruky, další bylo pravé zadní půl roku po záruce. Dnes nám byla zjištěna závada opět levého zadního ložiska. Vydrželo rok a osm měsíců. Prodejce v autorizovaném servisu v Jihlavě mi oznámil , že je to už mimo záruku a oznámil mi, že na ložisko je záruka 6 měsíců. Nějak jsem to nerozporoval a ani jsem nepožadoval výměnu v záruce, ale vytočil mě jeho kolega, který mi sebevědomě oznámil, že nezná žádný náhradní díl, který má víc jak 6 měsíců záruku. Jelikož pracuji v automobilovém průmyslu, a dodávám výrobky jak do motoráren i do servisu, a nové i repasované výrobky, vždy mají záruky dva roky.

Možná to je u ložisek jinak, ale určitě ne plošně. Nevíte někdo jak je to u ložisek?

2013-11-05 18:06:47

ivos1:

Zřejmě je to tak.

Jediným zvláštním případem, ve kterém je v současnosti záruční lhůta stanovena jinak, je zřejmě záruka v případě oprav automobilů, která je 6 měsíců.

Každopádně od nového roku to bude se zárukou všechno jinak. Doposud byla ta dvouletá absolutní záruka na kde co příliž velkorysá i na evropské poměry.

2013-11-05 19:10:09

plukovník: Tak tomu nějak nerozumím, v práci se musím zabývat reklamací, kdy má například čerpadlo najeto 80 000 km a v autě je přes v rok a půl. Pokud je čerpadlo v autě déle než dva roky, už není reklamace oprávněná. Nevím co říká zákon, možná to je různé od dodavatele, firma kde pracuji dává automaticky dva roky.

2013-11-05 19:32:50

ivos1:

Dodavatel čehokoliv samozřejmě může prodloužit záruku jakkoliv na cokoliv. Podle nového občanského zákoníku platného od 1.1.14 bude základní záruka také jenom 6 měsíců, s tím že dodavatel ji může prodloužit jak chce.

A na ty opravy aut platí doposud myslím vyhláška 18/1965sb. ještě z pravěkých dob bolševika

Jinak konkrétně na ložiska od dodavate nemusí být záruka vůbec, pokud není zajištěna autorizovaná montáž. Ona tedy je 2 roky, ale jenom na výrobní vady, nikoliv na jejich životnost a tak je to i u mnoha jiných dílů a nejenom v autoopravárenství.


Odpovědět