Fórum - Téma


Mechanismus otevírání dveří


Fórum Swift III Mechanismus otevírání dveří

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2013-08-22 21:43:43

Ahoj všem, potřeboval bych informaci ohledně funkce vnější kliky dveří - aktuálně nejde (ulomený)

Přikladám foto...

http://www.imghosting.cz/images/60IMG_3573.jpg - případně na kolik vyjde ta nová sranda v servisu cca

Hill  
Jaroslav
2013-08-22 23:28:00

mirda85: Je to levá přední klika, tohle neslepíš, ani kdyby to prasklo inteligentněji. Ale máš to napůl kuchnuté, tak vyšroubuj ty dva šroubky, co to drží v plechových packách, vraž tam klíček a otoč zámek tak, aby šla vanička vyklopit ven (i když tahle už nemá páku dovnitř, ta by mohla jít ven bez toho, takže klíček budeš potřebovat po přendání zámečku do nové kliky).

najdi nejbližší šroťák a kliku tě tam nechají za bezbolestný poplatek vymontovat, případně je mají už vyndané. Koukej: http://www.iautodily.cz/i...hledej=&sort=name#zacatek .

V servisu počítej (samozřejmě s demontáží a montáží tapecírungu) tak osmi- až dvanáctinásobek této ceny.

Hlavně u té kliky koukej na to, aby v ní dobře držely zděře se závitem, ty při demontáži popraskají velmi snadno, takže neškodí napřed použít nějaký prostředek na uvolňování šroubů, ale předpokládám, že když někdo nabízí kliku, tak ji nabízí kompletní a nepoškozenou...

No a pak jen vyvěs táhlo zámku, vyklop vaničku ze dveří, vytáhni závlačku tvaru U, co drží zámeček ve futru, a vytlač zámeček jakoby dovnitř dveří. Do nové kliky ho pak opačným způsobem nasadíš.

Jak tam drží táhla, poznáš z obrázků.

Pokud by po nacvaknutí nemělo táhlo příslušnou vůli (například by odjišťovalo zámek příliš nízko), mohly by se dveře za jízdy i otevírat. Tak ho zase vycvakni z kliky a šroubováním hlavice uprav délku táhla a znovu nacvakni a zkus.

2013-08-23 19:42:23

Díky moc chlape za vyčerpávající info. Spíše než slepení jsou doufal, že lze třebas zakoupit jen část té kliky (eliminace pozdějšího unavení materiálu), né jako celek, každopádně použitá je za hubičku

Btw - nemůžu za boha sundat kliku, nevím co dělám špatně - před rokem šla dolů normálně. Nemohl jsem dát nějak blbě ten drátek?? http://www.imghosting.cz/view-16klika.jpg

Hill  
Jaroslav
2013-08-23 22:12:20

mirda85: nejspíš jsi pojistku neprotlačil kličkou až za podložku, tak ji musíš hledat "o patro výš". Až ji budeš sundávat potřetí počtvrté, už to budeš stíhat do dvou minut. Ale ta pojistka má na protější straně očko s vůlí, takže jde udělat z drátu háček (zalomení asi 2-2,5mm) a jím jde ta pojistka vytáhnout. Těsně podle čalounění (jde docela o dost promáčknout, že je pod kličku vidět), háček zasuneš, zavěsíš za drát a táhneš. Neuškodí při tažení poblíž háčku přidržet větší magnet - když pojistka vyletí, nemusíš ji hledat daleko.

Zpět už se jen pojistka nasadí do uzamčené polohy a přes tisícihran kliku narazíš normálně.

Ale tím hadrem to jde taky, jen ho netahej v moc otevřeném úhlu, nejlíp to jde, když jsou konce téměř rovnoběžně.


Odpovědět