Fórum - Téma


Mobilní verze webu


Fórum Klubové záležitosti Mobilní verze webu
udm  
2013-06-01 00:25:27

Přátelé, kamarádi ... je to tady, nekecám, spustili jsme mobilní verzi webu A jak se tam dostanete ? Klikněte si na hlavní stránku http://www.suzukiclub.cz a tam máte QR-Code pro načtení přímo z mobilu a nebo také proklik.

Jsem zvědavý, jak se Vám mobilní verze bude líbit. Neváhejte se sem do diskuze podělit o Vaše nápady a náměty co tam ještě vylepšit, ale i jak se Vám líbí či nelíbí stavající mobilní verze.

2013-06-01 10:19:42

Paráda

Je to intiuitivní a přehledné, ale měl bych nějaké náměty na vylepšení:

  • Když se přihlásím na mobilu, odhlásí mě to na počítači a opačně - když se přihlásím na počítači, odhlásí mě to na mobilu - je to problém jen na mých přijímačích nebo bug?
  • V mobilní verzi mi chybí např. sekce Srazy nebo možnost editace vlastního profilu - třeba možnost nahrát foto rovnou z mobilu..

udm  
2013-06-02 07:12:34

daniel: ahoj, díky za náměty i za to ocenění Odpovím níže:

Přihlášení: Vím. Je to trošku opruz. Mě samotného také trochu štve, že když se přihlásím z mobilu, tak mě to odhlásí z PC a obráceně. Ale má to svůj důvod - bezpečnost. Tak jak to teďka je, tak má člověk jistotu, že když se zaloguje na web, nemůže existovat žádné jiné zařízení (PC, notebook, mobil), kde by se třeba zapomněl odlogovat a kde by mohl někdo jiný pod jeho profilem chodit na web. Hlavně na sdílených počítačích (internet kavárny, knihovny, apod.) je to asi nejvíce důležité. Já to řeším tím, že na notebooku i mobilu mám nastavené, ať si to pamatuje heslo. Pravda je, že to je zase opět menší narušení bezpečnosti, ale vzhledem k tomu, že mobil mám dobře zaheslovaný a nedám ho z ruky a notebook totéž, tak to není až tak důležité.

Srazy, editace profilu, apod.: Cílem mobilní verze není plně pokrýt veškerou funkcionalitu, kterou nyní poskytuje klasická verze. To by bylo jednak strašlivě pracné (časově náročné) a jednak mi přijde, že by to ani nebyl tak velký přínos. Cílem mobilní verze bylo to, aby snadno a rychle, bez plýtvání datovými limity operátorů a bez ustavičného zoomování mohli lidé používat základní komunikační kanály pohodlně přes mobil. Nicméně časem, podle toho, ajk se ukáže co by asi nejvíce lidí ocenilo do té mobilní verze ještě přidat, tak budu postupně funkcionality ještě doplňovat. Takto je to v této podobě zatím první verze.

2013-06-02 13:06:21

udm: Dík za vysvětlení, taky dělám do softwaru, tak vím, jaká je práce něco nového vyvinout a otestovat, hlavně když to děláš ve vlastním volnu


Odpovědět