Fórum - Téma


Montáž neoriginál chladiče


Fórum Swift IV Montáž neoriginál chladiče

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla2008-09-14 22:12:33

Do S Swift 1.3 GS r.v. 97 chci dát chladič z Felicie. Máte někdo vlastní zkušenost s takovou improvizací?

Hill  
Jaroslav
2008-09-15 16:16:40

Vzhledem k poměru nepoměru cen (nejméně 6:1 v neprospěch Suzuki či Subaru proti Felicii) si s tou představou pohrávám už nějakou dobu taky. Koukneme, co by to obnášelo za úpravy.

I když - z téměř dvou třetin zaslepený originál mi swifta uchladil i ve frontách na Jadranské magistrále, zatímco jen lehce špinavý chladič Felicii tamtéž neuchladil ani za jízdy.

Edit 18:15

...tak jsme to prozkoumali: redukce na průměr hadic by nebyly problém. Trochu složitější je to se zásobní nádržkou, u Felicie je průtočná, protože chladič nemá plnicí hrdlo.

Celkem snadno jde napojit horní hadice hlavního okruhu, jen to chce trochu delší.

Zato spodní hadice nebo potrubí musí obejít výfukové koleno - spodní vývod chladiče je příliš daleko vpravo. Do Swifta s klimatizací se tedy nevejde vůbec. Na tom, jak tu vodu převést, ať už hadicí nebo dvěma hadicemi a trubkou mezi nimi (kvůli žáru od výfuku), jsme toho moc nevymysleli. Otřesy, pohyb motoru, případná hmotnost té propojovací trubky, to vše má vliv na spolehlivost. Asi nebude jednoduché to mechanicky zajistit tak, aby potrubí pružilo, ale neštěrkalo o výfuk.

Tak nevím, jestli mi taková předělávka za ty ušetřené finance stojí....


Odpovědět