Fórum - Téma


motor nema vykon - GV 2.0i 1999 5dv.


Fórum Grand Vitara II motor nema vykon - GV 2.0i 1999 5dv.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara II  |  Naše vozidla2015-10-26 14:18:39

Ahoj, jsem cerstvym majitelem a hned se mi zda, ze auto nejde za plynem a je strasne line. Vymeneny vsechny filtry vcetne palivoveho, svicky, olej a spojkova sada. Muze byt ten "priskrceny" vykon vahou vzduchu nebo pricpanym katalyzatorem? Auto ma najeto 180tis km a palubovka neukazuje zadnou chybu. mate nekdo stejny motor a podobnou zkusenost? auto stalo nejakou dobu na bazaru v CR a mozna i v zahranici. dali mu novou baterku. dik za podnety. A

2015-10-26 19:44:38

alex77: Ahoj,

u benzínového motoru se vstřikováním obecně platí, že pokud nasaje méně vzduchu, ŘJ dopočítá přiměřeně menší dávku pro vstřik benzínu. Potom to vypadá, že auto se sešlápnutým plynem až na podlahu, jede jak na půl plynu. Vzduchový filtr máš nový, ale:

mám sice naftový motor a ten má za pravým světlometem z pohledu šoféra ještě takový malý předfiltr. Tak je dost možné, že ho tam má i benzínový motor, pokud je filtrbox na stejné straně, teda v pravo z pohledu šoféra. Dá se zkontrolovat, když se ti podaří vymontovat celý světlomet, pěkně ze předu, nebo vyndat plastový podblatník a zkontrolovat ze spodu od pravého kola. A fakt je hodně zaneřáděný, protože se o něm běžně moc neví. Atmosférický motor je na neprůchozí filtr dost citlivý.

Setkal jsem se i s absurdní situací, kdy dotyčný popisoval, že našel zbytky igelitového obalu ze vzduchového filtru v sacím potrubí. Tak prohlédni celou cestu sání.


Odpovědět