Fórum - Téma


MP3 do origo rádia?


Fórum Swift III MP3 do origo rádia?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2009-06-17 16:39:44

Zdravím všechny.

Neporadili byste mi, jak bych dostal MP3 do rádia Panasonic PACR 01 u mého Swiftu (MP3 nepodporuje )? Nechci žádný FM transmitter, kde je zvuk šílený. Je nějaká varianta, kromě originál. CD changeru?

Díky za rady

Hill  
Jaroslav
2009-06-17 20:08:29

Co je šíleného na zvuku přes FM transmitter? Mně to přes Pod-Styler z akce Tesca chodí dobře. A to mám hodně mlsné uši a rádio Panasonic CQ-RD 133N s kazeťákem.

Fakt je, že empétrojky ukládám ve VBR 144-192kbps, nebo používám formát Ogg Vorbis (on se nevhodným kódováním do mp3 dá zvuk zprasit opravdu někdy hrozně, ale na to transmitter vliv nemá).

I když - máš možná pravdu, některé transmittery na USB Card převádějí mp3 opravdu hrozně, já musím do transmitteru natlačit už dekódovaný analogový zvuk z přehrávače.

Jo, a do transmitteru musíš v tom případě nastavit správnou hlasitost, aby frekvenční zdvih nepřekročil šířku kanálu, kterou zvládá rádio.

2009-06-18 19:58:37

Já jezdím autem na delší cesty a tak mi zejména vadí, že musím každou chvíli hledat jinou volnou frekvenci, protože tu mou ruší nějaké rádio. Dnes, kdy je eter plný všemožných vysílání, mi FM transmiter přijde jako hodně provizorní řešení. Určitě je to nejlevnější řešení a pro někoho dostačující, ale hledám něco co bych nemusel zapojovat do zásuvky a nikde to nepřekáželo...

Hill  
Jaroslav
2009-06-18 21:39:27

Mám transmitter na dvě alkalické AAA mikrotužky, vysílá to na ně už asi 80 hodin a ještě neprotestuje, proti příjmu rádia zvenčí stačí místo antény zapojit do vstupu rádia asi 6-15 cm drátu pod palubkou (vhodné odzkoušet).

Hlavně je třeba na rádiu vypnout dopravní rozhlas, jinak začne otravovat, že nemá signál.

Panasonika jinak neoblbneš, ten, aby se mu aktivoval vstup pro vnější zdroj signálu, potřebuje pokecat s měničem, s nímž si rozumí, a najít první stopu na CD. Jinak je každý pokus o přepnutí na CD marný. Existují oblbovače s procesorem, které se tváří jako měnič s vloženým CD, ale cena převyšuje cenu průměrného nového rádia, nota bene - neviděl jsem nikde takový, který by to uměl zrovna s Panasonicem, takže tudy cesta asi nepovede.

Ještě existuje jedna cesta - výstup AM dílu je rozbočený do elektronického přepínače tak, aby šel do obou kanálů. Přerušit plošné spoje a místo AM tam lze přivést signály zvenčí. Samozřejmě AM rozsahy (má to vcelku pásma DV a SV, tedy od 150kHz do asi 1600kHz) přestanou fungovat, ale pak na ně stačí přepnout a z rádia bude pouhý zesilovač.

Ale to chce zorientovat se v rádiu a to tak, že perfektně, jinak do toho je lepší nelézt.

2009-06-18 22:28:10

Tak zkus tohle: (viz přiložené video)

Je to přesně ten oblbovač s procesorem o kterém tu píše Hill, běží to přes vstup CD changeru a rozumí si s Panasonicem, který máš.

V prodeji je to už i u nás: http://www.xcarlink.cz/?p=p_41&sName=suzuki-new-

Je to sice dražší, ale jestli chceš zachovat originál rádio, tak je to nejlevnější varianta (oproti originál CD changeru určitě).

XCarLink Australia working on a 2007 Suzuki Swift  |  Více info

XCarLink Australia working on a 2007 Suzuki Swift.

This swift was fitted with an IPOD interface from www.xcarlink.com.au

2009-06-29 09:03:44

ja bych poridil nejaky neorigo radio s MP3 + rámeček ceny nejsou tak drasticky, a pokud ti jde tak moc o zvuk, tak i origo radio neni žádná sláva. Pokud chceš vyloženě origo, tak jen rady nade mnou


Odpovědět