Fórum - Téma


Může u auta něco silně dutě bouchnout?


Fórum Swift IV Může u auta něco silně dutě bouchnout?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2002 Swift IV GLX 1.3

1 fotek  |  2 servisních knížek  |  517 diskuzí  |  5.31 l/100 km

Výkon motoru 62.5 kW (85 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 298 ccm (79 cui), 4-válec, Řadový, G13BB.

Zakoupen v autobazaru Veselý v Břidličné u Bruntálu v červené základní barvě a s pětidvéřovou karoserií.Joan  
Jana
2016-07-16 22:51:28

Pozdrav Pánbu,

dojela jsem . Ale přesto mi hodně vrtá hlavou, co se mi po cestě stalo: natankovala jsem do PETek a kanystrů u Těšíkova výbornou železitou kyselku a jela jsem ještě ochutnat Ondrášovku. Někde před Hraničnými Petrovicemi se z oblasti pravé strany vozu ozvala děsná, jakoby dutá rána, připodobnila bych ji k detonaci uzavřené flašky s burčákem v teple (zažila jsem). Vedle silnice jsem nezahlídla žádný možný zdroj rány. Byla jsem tedy nabeton přesvědčená, že nejspíš mi doslova bouchla pravá, asi zadní pneumatika, srdeční tep mi vyskočil na dvojnásobek Tak jsem co nejrychlejc zastavila - a ono nic!! Auto vypadalo zvenku naprosto normálně. Popojela jsem ještě tak kilometr na náves, zase prolustrovala pohledem zvenku i zespodu Swiště - vše v pořádku. Auto vůbec nikam netáhne, zvuk motoru stejný, v nádrži není ďoura, nic nechybí ani nepřebývá

No dojela jsem do Ondrášova, odtud přes Olomouc k rodičům do Blanska a ještě domů do Brna. Naprosto v pohodě, spotřeba 5 litrů na 100 km.

Později mě ještě napadlo, že se mohl na podlahu kufru převrátit na bok stojící malý plastový pětilitrový kanystr s kyselkou, ale ten stejně buchnul do tří bochníků chleba . Takovou ránu jako při detonaci by nespáchal.

Vůbec mě nenapadá, co se mohlo stát. Mohlo se třeba něco ulomit, co bych při jízdě více než 100 kiláků nepoznala?

2016-07-17 00:34:34

TEORETICKY si mohla na něco najet a to mohlo bouchnout do spodku auta klacek cokoli

2016-07-17 06:36:52

joan:

Tak zkontroluj pro jistotu ty přední pružiny, jestli ti u některé náhodou nechybí ta půlka spodního závitu.

MilanT  
Milan
2016-07-17 10:22:09

joan: Kromě pružin ještě zkontroluj uložení tlumičů a tlumiče samotné. Jestli z nich třeba neteče olej.

Ira
Víťa
2016-07-17 18:25:41

plukovník: k tomu mám krásnou příhodu... Představ si tichou, měsíčnou noc, seno voní a já si v tý nádheře kouřím poslední fajfku před spaním. A do toho rána jako svině, vedle za plotem do sousedovo mercédesu a byl slyšet kus železa jak skáče po betóně... V první chvíli jsem si myslel že po mě z tý tmy někdo něco mrsknul a tak jsem mazal do chaty pro sixgun a silnou lampu, ale nikde nic. Ráno to říkám sousedovi, on prohlíd auto, nic nenašel, až nakonec pod autem kus péra...Ono si to klidně dokáže prasknout jen tak v noci v klidu...

Joan  
Jana
2016-07-17 21:35:19

Díky pánové za odpovědi

Pracně lovím v paměti, že tam m-o-ž-n-á nějaké klacky na samém okraji byly, ale vědomě bych do nich nenajela. Strčila jsem na parkovišti hlavu pod auto, jak to šlo, a nevšimla jsem si vůbec ničeho zvláštního. Přední tlumiče mám nové 4 roky díky svolávačce, nikde nic neteče, auto je vyrovnané, nijak nakloněné na stranu, když pustím volant, netáhne na žádnou stranu.

Tak snad to nic nebude...


Odpovědět