Fórum - Téma


Navigace


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick IV Navigace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick IV  |  Naše vozidla2016-01-30 00:51:46

Po úspěchu opakování fyzikálních zákonů kdy a kde je málo a moc vzduchu v pneu otvírám noví téma a tou je navigace. Musím uznat, že znalosti fyzikálních zákonů jsou u Vitaráků na světové úrovni

Teď konečně k tématu. Nevím jak vy, ale ve středu jsem musel z nemilé rodinné události "mazat" domů do Sušice kvapíkem. Vyrážel jsem z okolí Roudnice nad Labem, což je cca 200 km. Potřeboval jsem domů dát vědět kdy asi tak přijedu. Ne, že bych neznal cestu, ale nahodil jsem navi, no a ta mi ukázala čas dojezdu. Konečný čas dojezdu byl ale o cca 50 minut lepší. Když to spočítám laickým okem (bez využitívzorečků z fyziky) tak bych musel letět.

Už jsem si všimnul dříve, že odhad dojezdu navi je tak trochu zcestný.

Máte s tím nějaké zkušenosti?, či se ti dá nějak přenastavit na moji postavu?

2016-01-30 07:40:42

ivánek:

Nevím, jak do detailu funguje tvoje navi, ale obecně řečeno, nastavení trasy funguje ve třech módech.

Nejkratší, nejrychlejší a ekonomická.

Nejkratší trasa, hlavně u větších vzdáleností, nikdy nevychází jako nejrychlejší a prvotní kalkulace času dojezdu klidně vychází i o padesát procent déle, než ta nakonec skutečná.

Ale postupem jízdy by mělo docházet k přepočítání trasy, návrhů změn i dojezdového času.

Nejlepší variantou je "ekonomická trasa".

Ta tzv. "nejrychlejší" tě většinou zbytečně požene všemi možnými dálničními obchvaty, takže najedeš spousty km navíc a tvoje "kochání se krajinou" také za moc stát nebude.

Záleží na SW. A tady platí víc než kde jinde, že za málo peněz je málo muziky a nejhorší varianta navigace je vždycky ta tzv. "doživotní aktualizace zdarma".

Všechno co je zdarma mi je podezřelé a nemám to rád

2016-01-30 22:47:46

plukovník: To co píšeš je pravda a vím, že podle nastaveného módu to občas dělá divy. Mám navi Garmin, používám ji cca 4 roky a pouze jednou ve Švédsku mne zavedla do slepé ulice, ... Co se týče času dojezdu do cíle mám s ní zkušenost, že pokud jedu do cca 250km, tak na ní udělám maximálně 20 minut.

Ale ta co je součástí mé vitarky to asi neumí počítat, protože ten rozdíl je brutální, na 40 km jsem byl minulý pátek rychlejší proti času navi o cca 15 minut.

Používal bych svoji Garminku, ale dvě navi v autě najednou mi připadá úchylný....

2016-01-31 21:21:28

Osobne mam za to, ze navigacia cas prichodu prepocita podla max. rychlosti, ktore su viazane k cestam, po ktorych pojdes. Postupne sa cas prichodu upravuje, podla aktualnej vzdialenosti. Prisiel som uz i ja skorej nez ukazovala navigacia, ale to som nesiel vsade predpisovo

2016-01-31 21:43:38

rebro: To samozřejmě dělá, že upravuje čas dojezdu. Mně jde o to, že můj Garmin mi spočítá cestu dojezdu např. 2 hodiny a já svižnější jízdou zkrátím ten původní čas o dejme tomu 10 minut.

Ale na stejné trase mi navigace ,která je součástí výbavy auta spočítá počáteční čas na dejme tomu 2,5 hodiny. A ak ji nejdu o 40 minut..... a tom je problém.

Jde mi o to, jestli jsem něco špatně nenastavil a nebo mají i ostatní obdobnou zkušenost.

2016-01-31 21:56:54

40min mi pride vela. Zatial som mal rozdiel tak do 20min.

Uvidime, kedy bude najblizsi upgrade navigacie a ci nieco z toho opravi.


Odpovědět