Fórum - Téma


Nefunguje cerpadlo


Fórum Swift III Nefunguje cerpadlo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2009-11-10 09:40:19

Ahoj chlapi. muzete mi poradit cim to moze byt ze nejde benzin do motoru? cerpadlo nesepne ale je 100pro o.k . zkousel jsem ho. stalo se to kdy pri nastartovani jsem postil spojku a mel jsem tam rychlost. auto skublo zhaslo a pak uz se nerozjelo. prosim o pomoc

Hill  
Jaroslav
2009-11-10 15:08:39

Řekl bych: kontrolovals relé čerpadla?

Ale těžko radit, kdyžs ještě nenapsal, čím jezdíš, teda spíš nejezdíš, ale chtěl bys. Model, typ, rok výroby.

Kdo má pořád do věštecké koule kupovat nové baterky?

2009-11-11 07:56:38

jj je to swift r.v.89 1.3 GTi 16v relatko jsem kontroloval a nevypada ze by mu neco bylo. nevim kam presne vedou z toho relatka kable. Protoze kdyz jsem to zkousel premerovat tak se to chovalo nejak divne. v kazdem pripade jsem zapojil cerpadlo na tvrdo a zkousel jsem start a nic.

Hill  
Jaroslav
2009-11-11 20:48:47

Než se pustíš do drátů (růžový vede od relé plus k čerpadlu, růžový s bílým proužkem spojuje řídidí jednotka na kostru, když má čerpadlo běžet - po zapnutí klíčku má čerpadlo běžet tři vteřiny a vypnout, za chodu motoru běží trvale), chtělo by to zjistit, jestli ti dotlačí benzin dopředu k rozdělovací trubce vstřiků, změřit v ní tlak, jestli jako není trvale otevřený přetlakový ventil, co odvádí přebytek paliva zpět do nádrže (to tam benzín sice jde, ale nemá tlak, takže vstřiky nemají co vstřikovat), jestli není ucpaný palivový filtr (kousek od nádrže), jestli není ucpaná palivová trubka na výtlaku atd.

Na tohle mají automechanici (a nemusí být od Suzuki) různé přípravky a způsoby, jak to zjistit, asi bude nejlíp, když nějakého vyhledáš.

A vůbec: co rozvodový řemen, není prasklý? To by se totiž potkaly písty s ventily...


Odpovědět